українська російська англійська
Обсяги відшкодованого ПДВ безперервно зростають
06.03.2013 | 16:25
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Обсяги бюджетного відшкодування ПДВ продовжують зростати – за перші два місяці 2013 року на рахунки платників надійшло 8,8 млрд. грн., що на 20,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року (7,3 млрд. грн.).

У тому числі в автоматичному режимі виплати отримали 319 платників, загальна сума повернутого їм у такий спосіб податку на додану вартість склала 3,2 млрд. грн.

Разом з тим серйозною перешкодою для розповсюдження «автомату» залишається рівень зарплати на українських підприємствах. Закон вимагає від платника, що претендує на таку форму відшкодування, платити своїм працівникам не менше 2,5 мінімальних зарплат. Цьому критерію не відповідають майже 90% підприємств-заявників на відшкодування ПДВ.

Крім того, у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України Законом України (від 05.07.12)  через наявність від’ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року у січні-лютому 2013 року не отримали право на відшкодування податку на додану вартість в автоматичному режимі 30 платників.

Як повідомлялося раніше, за підсумками 2012 року загальний обсяг бюджетного відшкодування ПДВ досяг 46 млрд. грн., при тому, що заявка від платників складала тільки 43,3 млрд. грн. Таким чином, держава не тільки виконала всі зобов’язання з поточних виплат, але й повернула частину старих боргів.

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

 

 

версія для друку