українська російська англійська
Понад 2500 жінок проходять службу чи працюють у військових колективах Харківщини
06.03.2013 | 16:47
Прес-служба Міністерства оборони

Лише на Харківщині у військових колективах перебувають понад 2500 представниць чарівної статі. Льотчик винищувальної авіації, вертолітник, фахівець інженерно-авіаційної служби, планшетист, зв’язківець – далеко не повний перелік військових спеціальностей, які у східному регіоні опанували жінки-військовослужбовці.

Приміром, лише у строю Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба знаходяться понад 550 жінок. З них близько 50 – офіцери, стільки ж військовослужбовців-контрактників, понад 80 курсантів, решта – цивільні працівники.

Справжнім орієнтиром для усіх жінок та більшості чоловіків є єдина жінка-пілот, яка керує реактивними військовими літаками – начальник повітряно-вогневої та тактичної підготовки ХУПС, військовий льотчик ІІІ-го класу підполковник Оксана Чернавіна. За плечима цієї тендітної жінки понад 300 годин польотів на військовому літаку типу Л-39 “Альбатрос”, близько 50 стрибків з парашутом.

Інший повітряний ас – капітан Вікторія Звєрєва. Вона є випускницею видового військового вишу і проходить службу на посаді льотчика вертольоту типу Мі-8 МТ змішаної ескадрильї у 203-й навчально-авіаційній бригаді, що у Чугуєві.

По стопах офіцерів-льотчиків дорогою у небо крокує курсант ІІ-го курсу інженерно-авіаційного факультету Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Емма Чимбанга.

На думку командування Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, військова служба приваблює жінок, в основному,  високим рівнем організації діяльності, матеріальним стимулюванням, можливістю кар’єрного росту та певною романтикою.

 

версія для друку