українська російська англійська
Вітчизняні ветпрепарати вироблятимуться за європейськими нормами
07.03.2013 | 09:06
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Україна має якнайшвидше гармонізувати своє законодавство у сфері виробництва ветеринарних препаратів, кормів і кормових добавок з європейським. Бо в разі підписання Угоди про асоціацію, європейський ринок залишиться закритим для української фармпродукції через невідповідність ветеринарних препаратів стандартам ЄС. Це питання обговорили на слуханнях громадської ради при Держветфітослужбі.

Громадська рада при Держветфітослужбі на своєму засіданні розглянула положення вітчизняного законодавства, що регулюють виробництво ветеринарних препаратів. Учасники слухань дійшли висновку, що у світлі перспективи підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, положення вітчизняного законодавства необхідно якнайшвидше гармонізувати з правовими нормами Європейського Союзу.

«Перспектива укладання Угоди про асоціацію, а також економічні реалії та необхідність захисту вітчизняного ринку та зміцнення експортного потенціалу вітчизняної ветеринарної фарміндустрії, зумовлюють нагальну потребу у визначенні державної політики щодо реформування української ветеринарної фармацевтичної промисловості, виробництва кормів і кормових добавок та ухваленні плану заходів з розробки нормативно-правових актів у сфері виробництва та обігу ветеринарних препаратів, кормів і кормових добавок, гармонізованих із законодавством ЄС», − зазначив голова Громадської ради Василь Лісовенко.

Також учасники слухань зазначили − впроваджуючи систему НАССР на вітчизняних підприємствах, необхідно пам’ятати, що якість ветеринарних препаратів, кормів і кормових добавок безпосередньо впливає на безпечність харчових продуктів.

«Ми повинні брати до уваги те, що в Україні здійснюється формування системи управління безпеки харчових продуктів через запровадження системи НАССР. Ця система планується як обов’язкова для всіх підприємств, які займаються безпосередньо, або є в ланцюгу виробництва чи введення в обіг харчових продуктів. Виробники ж ветеринарних препаратів, кормів і кормових добавок є складовою частиною ланцюга у виробництві харчових продуктів», − зазначив керівник громадської ради.

В Україні ж наразі існує, по суті, єдиний закон, що стосується виробництва ветеринарних препаратів в Україні, − це Закон «Про ветеринарну медицину». На відміну від законодавства ЄС, де стандарти виробництва ветпрепаратів чітко закріплені на рівні директив, в Україні загальні вимоги до матеріально-технічної бази для виробництва ветеринарних препаратів та здійснення виробничого контролю їх якості, а також до технологічних регламентів встановлюються актами, а не законом.

«Очевидно, що навіть у разі створення Зони вільної торгівлі України з ЄС, європейський ринок залишиться закритим для вітчизняної фармпродукції через невідповідність ветеринарних препаратів, що виробляються українськими підприємствами, стандартам ЄС», − зазначив Василь Лісовенко.

Таким чином, у разі підписання Угоди про асоціацію, Україна візьме на себе чіткі зобов’язання щодо гармонізації власного законодавства у сфері технічних регламентів, стандартів і оцінки відповідності з законодавством ЄС.

 

версія для друку