українська російська англійська
У столиці розпочався процес комплексної оптимізації та осучаснення роботи медичних закладів
07.03.2013 | 09:34
КИЇВСЬКА МДА

У Київській міській клінічній лікарні №1 встановили першу партію комп’ютерного обладнання у рамках проекту «Єдиний медичний простір», який є складовою частиною медичної реформи. Так, у столиці розпочався процес комплексної оптимізації та осучаснення роботи медичних закладів.

«Сьогодні стартував перший етап інформатизації галузі охорони здоров’я у рамках програми «Єдиний медичний простір», виділений пілотний регіон у столиці – це Дарницький район. Придбана сучасна техніка з урахуванням майбутнього технічного прогресу. Окрім персональних комп’ютерів, робочі місця лікарів обладнані принтером, сканером, відеокамерою, гарнітурою та кардрідерами, які зчитуватимуть інформацію з Картки киянина. Загалом у Дарницькому районі буде встановлено 200 комп’ютерів», – зазначив радник голови КМДА з питань реалізації Стратегії розвитку Києва до 2025 року Дмитро Турчак.

У Департаменті охорони здоров’я зазначають, що мета інформатизації – всеохоплююча інформаційна підтримка процесу реформування галузі при прийнятті управлінських рішень на різних рівнях управління системою охорони здоров’я України.

Серед основних завдання програми «Єдиний медичний простір» – ведення персоніфікованої бази даних пацієнтів на основі електронного медичного документу, збір та накопичення інформації на основі даних офіційної медичної статистичної звітності, проведення моніторингу процесу та результатів проведення змін через систему показників (індикаторів), аналітична підтримка управлінського обліку та процесу прийняття рішень, а також створення механізмів автоматизації та контролю за фінансовими витратами, у тому числі в процесі державних закупівель.

«Інформаційна система забезпечить можливість формування реєстрів пацієнтів, можливість групувати, формувати дані, відслідковувати історію хвороби пацієнта, статистику звернень, мати можливість ефективного пошуку даних за запитом, що у свою чергу сприятиме поліпшенню медичного обслуговування пацієнта», – зазначила перший заступник директора Департаменту охорони здоров’я Валентина Залеська.

 

версія для друку