українська російська англійська
На Рівненщині відбудеться фестиваль ткацтва
07.03.2013 | 10:19
Рівненська ОДА

На Рівненщині відбудеться фестиваль ткацтва, який збере майстрів із теренів усієї Історичної Волині. Фестиваль мають намір провести у липні в Радивилівському районі. Саме там у цей же період відкриють унікальний музей, де окрім колекції старожитностей можна побачити, як тчуть полотно на столітніх верстатах – «Майстерня з ткацтва».

До того ж тут планують проводити майстер-класи – давньому ремеслу навчатимуть дітей, які виявлять таке бажання.  Тим часом у закладі можна буде побачити унікальні речі. Окрім ткацьких експонатів, тут представлять і одяг різних історичних періодів. Так, вже зараз є домовленості з реставраторами, які візьмуться за відтворення пізньоскіфського або й трипільського вбрання. 

Задум створити музей ткацтва у автора проекту Володимира Дзьобака, що родом із Радивилівського  району, з’явився тоді, коли він почав писати книгу про рідне село. Воно було ремісницьким. 

«Майстерня з ткацтва» – це лишень частина масштабного проекту з відродження промислів Історичної Волині. У планах організаторів – заснувати «поселення майстрів» – гончарів, бондарів,  умільців, що займаються лозоплетінням.

А такі об’єкти зможуть доповнити мандрівну мапу проекту «Волинь туристична», підсумував заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанов.

 

версія для друку