українська російська англійська
На Донеччині торік від продажу землі до бюджетів усіх рівнів надійшло близько 40 млн. грн.
09.03.2013 | 10:59
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Упродовж 2012 року від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення у Донецькій області з урахуванням погашення виплат за розстрочені платежі до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 40 млн. гривень.

За рік в області продано 184 земельні ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності загальною площею понад 55 гектарів вартість майже 38 млн. гривень.

За даними Головного управління Держземагентства в області середня вартість продажу квадратного метра землі щорічно збільшується. Наприклад, у 2009 році ціна квадратного метра становила 48,8 грн., а у 2012 році – 68,14 гривні.

До продажу на земельних аукціонах ще минулого року землевпорядники сформували 21 лот на загальну площу понад 150 гектарів, з яких 19 лотів – щодо продажу прав оренди земельних наділів, виготовили відповідну землевпорядну та землеоціночну документацію.

За словами начальника Головного управління Наталі Сігітової даний спосіб надання земельних ділянок у власність чи користування є прозорим та справедливим, оскільки гарантує рівні можливості для їх придбання підприємцями. Крім того, у ході аукціону буде сформовано ринкову ціну на землю. Однак найголовніше те, що такий спосіб придбання землі стимулюватиме землекористувачів до більш ефективного її освоєння та використання, сприятиме додатковому надходженню коштів до бюджетів різних рівнів і, як наслідок, поліпшенню умов життя громад та розвитку інфраструктури населених пунктів.

Довідково

За весь період продажу в Донецькій області юридичним та фізичним особам продано 4136 земельні ділянки несільськогосподарського призначення площею понад дві тисячі гектарів на суму майже 700 млн. гривень. Продано права оренди на 405 земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності.

 

версія для друку