українська російська англійська
У 2013 році передбачено 15 млн. грн. на виплату дотації за здачу худоби на переробні підприємства
07.03.2013 | 14:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Цьогоріч держава буде виплачувати дотацію за здані на переробні підприємства ВРХ та свиней. На цю програму в першому півріччі цього року передбачено спрямувати 15 мільйонів гривень. Таким чином, держава стимулюватиме надходження на переробні підприємства худоби від господарств населення. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Цього року ми розпочинаємо програму виплати дотацій населенню, членам сільгоспкооперативів, а також, що особливо важливо, фермерським господарствам, за здану на переробні підприємства великовагову худобу та свиней. Зокрема, за реалізовану з 1 січня цього року переробним підприємствам худобу вагою понад 330 кілограмів розмір дотації становитиме 2,50 гривні за кілограм. А за свиней – 1 гривня та 1,50 гривні, залежно від загальної ваги тварини», − наголосив Микола Присяжнюк.

Отже, у момент здачі на забій ВРХ повинна важити не менше 330 кг живої ваги. Так, для прикладу, за проданого бичка вагою 400 кілограмів селянин отримає дотацію в розмірі 1000 гривень, а за продану свиню вагою, наприклад, 115 кг живої ваги дотація становитиме 172 гривні.

Міністр поінформував, що на виплату у 2013 році бюджетної дотації за здану на забій та переробку худобу в першому півріччі цього року може бути спрямовано 15 мільйонів гривень. Він наголосив, що ця програма стимулюватиме збільшення надходження на переробні підприємства худоби в живій вазі від господарств населення.

«Хочу наголосити на тому, що підтримка селян відтепер відбуватиметься у двох напрямках: як за те, що селяни залишатимуть молодняк ВРХ на відгодівлю та утримання (починаючи з минулого року виплачується 1000 гривень за голову), так і за те, що цей молодняк буде зданий на переробні підприємства. Саме такі форми підтримки дадуть змогу отримати максимальний результат та ще більше мотивувати власників селянських господарств займатися і м’ясним, і молочним скотарством», − наголосив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку