українська російська англійська
У 2012 році на Волині було створено 18 центрів первинної медико-санітарної допомоги
07.03.2013 | 14:51

Створити в області розгалужену мережу медичних закладів первинної ланки – завдання голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука. «Необхідно в першу чергу людям, адже безоплатне надання медичних послуг на первинному рівні залишиться безумовно гарантованим при впровадженні в Україні страхової медицини, первинка фінансуватиметься з бюджету», - наголосив Борис Клімчук на підсумковій колегії управління охорони здоров’я Волинської ОДА.

Торік на Волині створили 18 центрів первинної медико-санітарної допомоги. У планах 2013 – організація ще 15-ти таких закладів. «Наближення допомоги до людей – головна ідея. І роль амбулаторій, сімейних лікарів тут надзвичайно важлива, бо вони працюють безпосередньо із пацієнтами, а у складніших випадках до роботи стають вузькі спеціалісти», - підкреслив голова ОДА.

Покращується і кадрова ситуація, зокрема у сільській місцевості. І хоча молоді спеціалісти поки з недовірою ставляться до перспектив роботи у первинній ланці, сімейними лікарями у глибинці, все ж  лише 5 з 89 сільських амбулаторій не укомплектовані кваліфікованими медичними кадрами.

«Молодому лікарю потрібно створити комфортні умови проживання і роботи, щоб спеціаліст бажав тут жити і працювати, а не просто відсиджував години на прийомі. І це теж  важливий напрямок роботи на місцях», - акцентував Борис Клімчук.

Отож, як резюмував голова облдержадміністрації, у Волинській області зроблено чимало: «Там, де впроваджено зміни – є ефект, і це підтвердять пересічні волиняни, пацієнти. Реформуючи медицину, опираємося на досвід Польщі, Росії, Білорусі і можемо уникнути їх помилок і тому маю надію, що цей процес буде взаємно приємним для усіх його учасників».

 

версія для друку