українська російська англійська
Міністр закордонних справ України провів переговори зі своїм нідерландським колегою
08.03.2013 | 09:59
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У рамках робочого візиту до Королівства Нідерланди Міністр закордонних справ України Леонід Кожара провів переговори зі своїм нідерландським колегою Франсом Тіммермансом.

Під час зустрічі основна увага приділялась питанням європейської інтеграції України, зокрема перспективі підписання Угоди про асоціацію в рамках Саміту «Східного партнерства» у листопаді ц.р. у Вільнюсі.

У ході обговорення Міністр закордонних справ України детально поінформував нідерландського колегу про підсумки Саміту Україна-ЄС, що пройшов 25 лютого ц.р. у Брюсселі, та висловив сподівання, що його результати нададуть додаткового імпульсу для активізації співробітництва між Україною та ЄС. Ф.Тіммерманс наголосив на зацікавленості Нідерландів у підписанні Угоди про асоціацію та відзначив позитивну налаштованість Нідерландів до подальшого поглиблення співробітництва між Україною та ЄС. 

Сторони обговорили увесь комплекс питань двосторонніх відносин між Україною та Нідерландами, зокрема у політичній, торговельно-економічній та культурно-гуманітарній сферах. Наголошувалось на необхідності подальшої активізації двостороннього політичного діалогу на високому рівні. Міністр Ф.Тіммерманс висловив готовність відвідати Україну з робочим візитом у першій половині 2013 року.

Була підтверджена зацікавленість сторін у подальшому посиленні торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва. Сторони наголосили на необхідності активізації діалогу у торговельно-економічній сфері та проведення візитів високого рівня.

Міністр Ф.Тіммерманс висловив сподівання, що Україна послідовно продовжить курс всебічних реформ й запевнив у готовності Нідерландів надавати підтримку Уряду України на цьому шляху. Глави зовнішньополітичних відомств обох сторін підкреслили важливість здійснення подальших кроків з метою лібералізації візового режиму для громадян України.

Сторони відзначили спільність позицій у питаннях регіональної політики. Франс Тіммерманс привітав головування України в ОБСЄ і підтвердив готовність Нідерландів співпрацювати з нашою країною з питань порядку денного ОБСЄ, особливо наголосивши на важливості врегулювання Придністровського конфлікту.

 

 

версія для друку