українська російська англійська
Мінсоцполітики: Вивчається питання створення гарантійної установи виплат працівникам підприємств-банкрутів
11.03.2013 | 16:07
Прес-служба Міністерства соціальної політики

На відміну від кінця минулого року, на сьогодні не існує заборгованості перед учителями, лікарями та іншими працівниками бюджетної сфери. Про це сьогодні на прес-конференції заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська. За її словами, Мінсоцполітики здійснює постійний моніторинг заборгованості із зарплати.

Вона нагадала, що наприкінці грудня заборгованість із зарплат бюджетникам становила 213,7 млн. грн. У цілому по країні «зарплатний» борг, за словами Міністра, залишається досить великим. На 1 березня – це 1 мільярд 5 мільйонів гривень. Найбільші боржники – державні підприємства та підприємства-банкрути (244 млн. грн.).

Мінсоцполітики здійснює постійний моніторинг ситуації щодо заборгованості із зарплат, в т.ч. – на державних підприємствах. «Заборгованість на державних підприємствах – це неприпустимо. За останні 2 місяці ми провели селекторну нараду та два засідання Комісії з питань погашення заборгованості. За наслідками останнього засідання у Харкові (28 лютого) підготовлено звернення до Генеральної прокуратури з проханням розглянути питання щодо недостатньої роботи центральних органів виконавчої влади та керівників державних підприємств по зменшенню боргів», – зазначила Наталія Королевська.

Як зазначила Міністр, задля вирішення питання із заборгованості підприємств-банкрутів пропонується створити гарантійну установу. «На сьогодні дієвих інструментів зменшення таких боргів, які становлять 413 млн. грн., поки немає. Тому ми розглядаємо питання створення гарантійної установи, на яку буде покладено обов'язок виплачувати людям зарплату в разі початку процедури банкрутства підприємства. Адже кожна людина має бути впевненою, що працюючи на підприємстві, вона гарантовано отримає зароблені кошти навіть у випадку його банкрутства», – повідомила вона.

Як наголосила Наталія Королевська, під час розробки пропозицій щодо гарантійної установи було вивчено найкращий європейський досвід, зокрема Німеччини, Франції, Бельгії, Чехії, Естонії. «Робота установ-гарантів передбачена Конвенцією № 173 МОП про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності роботодавця, а також рекомендаціями МОП. Поки що Україна тільки частково приєдналася до цієї Конвенції, зокрема, без врахування положень про гарантійну установу», – зазначила Міністр.

За її словами, щоб не «плодити» нові структури і розводити додаткову бюрократію за бюджетні гроші, функції гарантійної установи можуть бути покладені на Фонд зайнятості.

Довідково

За даними Держстату, на 1 березня заборгованість із зарплат по Україні становила 1 мільярд 5 мільйонів гривень. У структурі боргу: державні підприємства – 244 млн. грн.; комунальні підприємства – 41 млн. грн.; підприємства інших форм власності – 243,8 млн. грн.; підприємства банкрути – 413 млн. грн.; економічно неактивні підприємства – 64 млн. грн.

 

версія для друку