українська російська англійська
До 200-річчя Шевченка державні ТРК знімуть фільми про відомого і невідомого Кобзаря
11.03.2013 | 16:24
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Державні мовники цьогоріч готують до показу власну документалістику про творчий шлях і постать Тараса Шевченка, спеціальні тематичні програми тощо. З програм новин телерадіокомпаній глядачі вже мали змогу дізнатися про підготовку різних регіонів України до ювілею, побачити сюжети про реставрацію пам’ятників та музеїв, проведення тематичних вечорів, художніх виставок тощо.

22 травня, у день 152-ї річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка, Перший національний покаже відкритий урок, присвячений геніальному українському поетові, художнику та громадському діячеві. Пряма трансляція розпочнеться о 12:00.

Також телеканалом буде створено два масштабних документальних фільми про маловідомі сторінки життя Кобзаря.

НТКУ ініціює виробництво мультиплікаційного серіалу про великого поета та серію 3D-роликів під назвою «Невідомий Шевченко».

Державний телеканал «Культура» готує 5-серійний документальний цикл «Дорогами Тараса Шевченка». Шевченкіані буде присвячено також передачі «Обереги пам’яті», «Відлуння історії» та серія матеріалів «Митці України читають Шевченка».

Обласні ТРК ознайомлюватимуть свою аудиторію із перебігом підготовки до святкування ювілею в рамках тематичних теле- і радіопередач, проектів тощо. Зокрема, Черкаська ОДТРК підготує велику тематичну програму «Кобзар єднає нас».

Нагадаємо, 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка Україна святкуватиме у 2014 році. У червні 2010 року під головуванням Президента України було створено координаційну раду з підготовки й святкування цього ювілею на загальнонаціональному рівні.

 

 

версія для друку