українська російська англійська
До 200-річчя Кобзаря українцям запропонують нові видання творів поета
11.03.2013 | 16:44
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

До відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вийде ціла серія книг, присвячених Кобзареві, а державні мовники покажуть тематичні передачі, документальні фільми власного виробництва.

Так, згідно із затвердженим Держкомтелерадіо України відповідним планом заходів, у рамках програми «Українська книга» здійснюватиметься випуск повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12-ти томах, «Шевченківської енциклопедії» у 6-ти томах та факсимільного видання рукописних збірок творів, альбомів та листів поета.

Окрім того, Комітет сприятиме випуску видання «Кобзаря» іноземними мовами (англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською, литовською), літопису його життя і творчості, а також альбому репродукцій художніх творів Тараса Шевченка тощо.

Наразі в рамках програми вже побачила світ низка таких видань. Так, нещодавно відбулась презентація перших двох томів Шевченківської енциклопедії, підготовлених Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. У 2012 році вийшла збірка «Український віночок. Антологія творів українських письменників для дітей», до якої увійшли твори Кобзаря  (видавництво «АВІАЗ»). Державне видавництво «Либідь» випустило книги «Я так її, я так люблю...», «З верховин півстоліття. Національній премії України імені Тараса Шевченка – 50».

Інші державні видавництва також представили унікальні в своєму роді видання про життя та творчість генія. Це і книги з репродукціями полотен Шевченка, і так званий «Дитячий Кобзар», а також путівник перебування поета на Чернігівщині.

 

 

версія для друку