українська російська англійська
Уряд подав до Парламенту законопроект про справедливе ціноутворення
12.03.2013 | 11:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров підписав подання до Верховної Ради України схваленого Кабінетом Міністрів проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення.

Законопроект погоджено на засіданні Уряду 18 січня 2013 року. Він розроблений на основі міжнародного досвіду в сфері трансфертного ціноутворення з урахуванням позицій бізнесу, національних та іноземних інвесторів.

«Справедливо, якщо податки на прибуток від товарів або ресурсів, вироблених або видобутих у нашій країні, залишатимуться в її державному бюджеті. Ми отримали абсолютну підтримку бізнесу щодо необхідності запровадження механізму трансфертного ціноутворення. Тепер черга за народними депутатами. Настав той момент, коли їм необхідно прийняти вольове рішення в інтересах нашої  держави та її громадян»,  - підкреслив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Законопроект дає визначення трансфертного ціноутворення, встановлює механізми податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, визначає операції, що підлягатимуть контролю та методи визначення ціни у контрольованих операціях, а також надає право великим платникам податків на попереднє взаємне узгодження цін у контрольованих операціях з центральним органом державної податкової служби на певний строк.

Згідно із законопроектом, контроль за трансфертними цінами здійснюватиметься в разі, якщо сукупний об’єм операцій платника з контрагентом перевищив 50 млн. грн. на рік. Бізнес подаватиме звітність раз на рік – до 1 травня наступного за звітним року. Міністерство доходів і зборів проводитиме аналіз інформації дистанційно, без втручання у діяльність бізнесу. У разі неподання звіту чи документації  по трансфертних цінах або виявлення порушень, Міністерство може здійснити перевірку.

При цьому в проекті закону передбачено, що Міністерство не має права перевіряти ціноутворення в контрольованих операціях у межах звичайної податкової перевірки.

 

версія для друку