українська російська англійська
У січні Укрзалізниця зекономила енергоресурсів на 18,5 млн. грн.
12.03.2013 | 11:07
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця продовжує працювати над підвищенням енергоефективності галузі у рамках  Комплексної державної програми з енергозбереження. Так, за підсумками січня 2013 року завдяки впровадженню енергозберігаючих заходів у залізничній  галузі зекономлено 863 тонни дизельного палива на тягу поїздів та 9 млн. кВт год. електроенергії. Економія енергоресурсів за цей період склала 18,5 млн. грн.

При застосуванні рекуперативного гальмування у контактну мережу повернуто 5,7 млн. кВт год. електроенергії.

У структурі експлуатаційних витрат галузі енергоресурси складають до 21%, тому зменшення їх споживання для залізничників є одним із важливих напрямків роботи. Залізнична галузь енергоємна і матеріаломістка. У структурі витрат основних видів енергоресурсів переважають електроенергія та дизельне паливо, понад 80% витрат енергоресурсів галузі припадає на тягу поїздів.

Програмою з енергозбереження у 2013 році у залізничній галузі планується зекономити 16,3 тис. тонн палива в умовному обчисленні, із них -   30,1 млн. кВт год. електроенергії, 2,4 тис. тонн дизельного палива та 3,1 тис. тонн котельно-пічного палива в умовному обчисленні.

Довідково

Державна адміністрація залізничного транспорту реалізує довготривалу стратегію розвитку системи управління енерговикористанням галузі. Залізничники вводять нові технології,  відпрацьовують нормативи і методи контролю за  витратами енергоносіїв, шукають і знаходять можливості зниження енергоємності виконаних робіт. На кожній із залізниць України працюють штаби з енергозбереження, які розробляють та організовують впровадження організаційно-технічних заходів з енергозбереження; забезпечують контроль за використанням енергоносіїв та нормування різних напрямків їх споживання.

Укрзалізницею проводяться також заходи із забезпечення зменшення використання котельно-пічного палива на виробництво теплової енергії. З цією метою проводиться реконструкція  застарілих котелень з установкою сучасних високоефективних котлів, переведення мазутних котелень для роботи на природному газі та електроенергії,  впроваджуються нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії.

версія для друку