українська російська англійська
Микола Азаров: Ні у кого немає сумнівів, що потрібна нова якість медицини
12.03.2013 | 16:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Сучасний стан вітчизняної медичної галузі не влаштовує ні Уряд, ні медиків, ні пацієнтів. Тому реформа системи охорони здоров'я безумовно буде продовжена. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з журналістами національних телеканалів.

"Кого влаштовує сьогоднішній стан медицини? Нікого не влаштовує: ні Уряд, ні простих людей. Ми знаємо, що сучасна медицина пішла далеко вперед, що багато хвороб ми можемо виліковувати, якщо своєчасно вони будуть діагностованіСтановлення в Україні сучасної медицини та її реформування - надзвичайно актуальні, і ми обов'язково це зробимо. І завдання пілотних проектів - це якраз набити ґулі, як це не сумно, врахувати увесь негативний досвід, який завжди в новій справі є, перед поширенням реформи в інші регіони", - зазначив Микола Азаров.

При цьому Прем'єр-міністр підкреслив, що Уряд не дає бездумно закривати медичні установи. Водночас він визнав, що часто нарікання людей викликає відсутність діагностичного устаткування в сільських лікарнях.

"З одного боку, логіка людей мені зрозуміла: є медичний пункт, і який би він не був поганий і недосконалий, але я все ж отримаю пораду лікаря. А мені пропонують сісти в автобус і проїхати 20 км і потрапити у сучасну лікарню... Майбутнє за спеціалізованою, оснащеною за сучасними нормами і вимогами системою медицини. І це потрібно нашим людям роз'яснювати, пояснювати і говорити. Якийсь медпункт у цьому населеному пункті має залишитися, але якщо він не відповідає вимогам для лікування складних захворювань, то допомогу наші люди повинні отримувати там, де це можливо", - підкреслив Прем'єр-міністр.

У зв'язку з цим він нагадав, що обов'язок місцевих органів влади - зробити так, щоб транспорт вчасно доставляв людей у лікарні, а в населеному пункті, де повноцінної лікарні немає, проводилася своєчасна діагностика. За словами Миколи Азарова, багато хвороб можна вилікувати, якщо вони своєчасно діагностовані, наприклад, інсульт і онкозахворювання.

 

версія для друку