українська російська англійська
Стартував перший освітній проект з елементами дистанційного навчання у сфері охорони здоров'я
12.03.2013 | 17:28
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

В Україні стартував перший освітній проект з очно-заочною формою навчання за спеціальністю "Організація і управління охороною здоров'я", організований спільно Національною медичною академією післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та редакцією журналу "Управління закладом охорони здоров'я".

11 березня 2013 року відбулося урочисте відкриття очної частини циклу тематичного удосконалення "Менеджмент в охороні здоров'я", у якому взяли участь ректор НМАПО імені П. Л. Шупика, академік НАМН України, професор  Юрій Вороненко, представники редакції журналу "Управління закладом охорони здоров'я", викладачі кафедри управління охороною здоров'я, керівники медичних закладів.

"У наш час стрімкого розвитку інформаційних технологій все більш привабливими стають нові можливості отримання освіти, наприклад, завдяки дистанційному навчанню, - зазначив ректор НМАПО імені П. Л. Шупика Вороненко Юрій, відкриваючи очну частину циклу тематичного удосконалення "Менеджмент в охороні здоров'я". - Дистанційна освіта - це відкрита система навчання, яка надає можливість активного спілкування між викладачем і слухачем за допомогою сучасних інформаційних технологій. Така форма підготовки дає свободу вибору місця, часу та темпу навчання, не відриваючись від робочого місця, формує сучасну базу знань, наближає освіту до лікаря".

Проект передбачає два етапи навчання: заочний з елементами дистанційного навчання (10 місяців) на базі друкованого журналу "Управління закладом охорони здоров'я" та очний - строком 1 тиждень на базі НМАПО ім. П. Л. Шупика, за такими напрямками як організаційний, фінансовий, інформаційний менеджмент, маркетинг, управління якістю тощо.

Після очної частини навчання слухач отримує посвідчення про закінчення циклу тематичного удосконалення з відміткою "20 балів" за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров'я України відповідно до пп. 2, 3 наказу МОЗ від 07.07.2009 № 484 "Про затвердження Змін до Положення про проведення іспитів на передатестаційних циклах".

Усього до навчального проекту приєдналося 55 фахівців з 17 областей України та міста Києва. Найбільше виявили бажання навчатися спеціалісти з Донецької, Дніпропетровської та Київської областей. Половина учасників навчання є керівниками медичних установ, приблизно третину становлять їх заступники. Більшість керівників мають вищу та першу кваліфікаційну категорію за фахом "Організація і управління охороною здоров'я".

Наступний цикл тематичного удосконалення за очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання зі спеціальності "Організація і управління охороною здоров'я" розпочне свою роботу після 15 березня. Запрошуємо бажаючих взяти участь у сучасному освітньому проекті. Умови участі — у березневому номері журналу "Управління закладом охорони здоров'я".

 

версія для друку