українська російська англійська
Україна - перша з країн Східного Партнерства, з якою ЄІБ уклав декларацію щодо фінансування проектів у галузі освіти
12.03.2013 | 18:16
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Сьогодні Міністром освіти і науки Дмитром Табачником та Віце-президентом Європейського інвестиційного банку Антоном Ропом підписано Декларацію про наміри стосовно співробітництва в сфері фінансування проектів в галузі вищої освіти між Міністерством освіти і науки України та Європейським інвестиційним банком.

Цим документом, зокрема, передбачено поглиблення співпраці у сфері фінансування проектів в галузі вищої освіти.

Під час підписання Декларації, Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зазначив: «Ми високо цінуємо бажання Європейського інвестиційного банку співпрацювати з нами та розглядати проекти у сфері освіти і науки. У свою чергу, ми готові до співпраці в широкому спектрі освітньої галузі – починаючи від дошкільної освіти і закінчуючи нашим університетським сектором».

Міністр поінформував про створення робочої групи під керівництвом Першого віце-прем’єр-міністра України Сергія Арбузова, яка готує програму активізації економіки в Україні. «Мені приємно зазначити, що до цієї програми також включені 29 університетських проектів, які пройшли серйозну експертну перевірку», – сказав Дмитро Табачник.

У свою чергу, Віце-президент Європейського інвестиційного банку Антон Роп зазначив, що ЄІБ – це найбільша міжнародна фінансова організація, яка співпрацює як з країнами Європейського Союзу, так і з країнами Східної Європи, серед яких Україна – найважливіший партнер ЄІБ.

«Освітня галузь – одна з найбільш пріоритетних для нашого банку, ми маємо неабиякий досвід, пов'язаний з реалізацією проектів у дослідницькій сфері, сфері наукових розробок, а також спорудженням інфраструктурних об’єктів, зокрема, модернізацією будівель, які належать навчальним закладам», – поінформував Антон Роп.

За словами Віце-президента ЄІБ, наразі триває співпраця організації з МОН щодо реалізації кредиту у розмірі 30 млн. євро, який може бути використаний як інвестиції в навчальні заклади України. Зокрема, за виділені кошти українські ВНЗ матимуть змогу придбати науково-дослідницьке обладнання.

версія для друку