українська російська англійська
Збереження існуючих режимів оподаткування дасть можливість продовжити стабільний розвиток агросектору
12.03.2013 | 18:24
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Збереження спеціальних режимів оподаткування сільгосптоваровиробників дасть можливість продовжити стабільний розвиток агросектору. Завдяки дії цих режимів, в Україні відродилася та активно розвивається галузь рослинництва.

Спеціальні режими оподаткування сільгосптоваровиробників податком на додану вартість діють в Україні з 1998 року як доповнення до прямої бюджетної підтримки, яка є нижчою порівняно з державами СНД та значно меншою, ніж у країнах ЄС. Водночас, існування таких режимів дає можливість сприяти формуванню інвестиційної привабливості та створити умови для розвитку аграрного бізнесу. Результатом цього стало щорічне зростання надходжень від підприємств АПК до бюджетів усіх рівнів (у 2012 році – 42,1 млрд. грн., що на 2,0 млрд. грн., або 4,8%, більше, ніж у 2011 році) та позитивне зовнішньоекономічне сальдо, яке у 2012 році становило 10,3 млрд. дол. США, що на 3,8 млрд. дол. США, або на 63,1%, більше, ніж у 2011 році.

Крім того, чинні спеціальні режими оподаткування сільгосптоваровиробників, які є фактично непрямою державною підтримкою, реалізуються автоматично – без втручання будь-яких органів виконавчої влади, що має важливе значення у спрощенні податкових відносин у галузі сільського господарства, зменшує трудомісткість і витрати на адміністрування податків.

Дія спецрежимів оподаткування сільгоспвиробників є особливо відчутною в умовах фінансової кризи та обмеженого фінансування потреб на розвиток агропромислового комплексу за рахунок прямих дотацій із бюджету, обмеженого доступу до банківських кредитів та зростання цін на основні матеріально-технічні ресурси, які споживаються сільським господарством.

Збереження спецрежимів на сьогодні є необхідною умовою виконання програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», якою передбачено вдосконалення механізмів державної підтримки сільгоспвиробників, що забезпечить стабільний розвиток не тільки сільгосппідприємств, а й кооперативів та одноосібних господарств.

 

версія для друку