українська російська англійська
Прем'єр-міністр доручив створити нову модель фінансування будівництва доріг
13.03.2013 | 11:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив створити нову модель фінансування будівництва доріг. Відповідне завдання він поставив під час засідання Кабінету Міністрів України 13 березня 2013 року.

«Для масштабної модернізації автодоріг необхідно щонайменше 500 мільярдів гривень. Це – більше річного бюджету України. Тому нам необхідно створити нову модель фінансування, яка дозволить вкладати у будівництво і ремонт автомагістралей принаймні по 50 мільярдів гривень щорічно протягом десяти років», - сказав Глава Уряду. 

Микола Азаров зазначив, що у нас є досвід залучення кредитів міжнародних фінансових організацій – Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, однак цього недостатньо. 

«Прийшов час залучити ресурс державно-приватного партнерства або концесії», - сказав Прем’єр-міністр.

Він зазначив, що таким шляхом пройшли багато країн: з 60 тисяч кілометрів європейських магістралей половина збудована із залученням приватних інвестицій. Згідно з дослідженнями Світового банку, у період з 1990 по 2011 роки у 84 країнах при будівництві доріг було реалізовано 707 проектів на умовах державно-приватного партнерства.

При цьому Глава Уряду наголосив, що законодавча база для будівництва доріг на нових умовах в Україні створена. Це закони про концесії, про концесії на будівництво та експлуатацію доріг, рамковий закон про державно-приватне партнерство.

Прем’єр-міністр доручив Міністру фінансів Юрію Колобову разом з Міністром економічного розвитку і торгівлі Ігорем Прасоловим і Міністром інфраструктури Володимиром Козаком почати розробку практичних механізмів використання державно-приватного партнерства і концесії в будівництві автомагістралей. А також підготувати пропозиції щодо апробації такого механізму на пілотних проектах уже найближчим часом.

Водночас Микола Азаров наголосив, що напрацювання державної політики в цій сфері треба одразу починати за участю громадськості і бізнесу, щоб мінімізувати ризики прорахунків.

 

версія для друку