українська російська англійська
З початку маркетингового року Україна експортувала 10 мільйонів тонн кукурудзи
13.03.2013 | 12:10
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні вітчизняні аграрії продовжують динамічно постачати кукурудзу на зовнішні ринки. Зокрема, з початку 2012/2013 маркетингового року цієї культури експортовано 10 мільйонів тонн, що майже на 1,8 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Такі темпи поставок кукурудзи дають їй змогу зберегти лідерство у структурі експорту вітчизняних зернових. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«На сьогодні Україна впевнено входить до п’ятірки провідних світових експортерів кукурудзи. І частка поставок вітчизняної кукурудзи у світовому експорті становить майже 14,5%. Це досить високий показник, але ми розуміємо − Україна ще має значний потенціал до нарощення експорту цієї культури у наступні роки. Окрім того, ми вже маємо ті ємності зберігання та технології обробки кукурудзи, які дають нам змогу експортувати її протягом усього року», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр поінформував, що станом на 11 березня вітчизняні сільгоспвиробники експортували 10 мільйонів тонн кукурудзи, що на 1,8 мільйона тонн більше, ніж за аналогічний період 2011/2012 маркетингового року. А в лютому її поставлено на зовнішні ринки 1,4 мільйона тонн.

«На сьогодні вже розроблена структура посівних площ. І ми можемо з упевненістю говорити, що кукурудза вже стає основною вітчизняною експортною культурою. Це та культура, яка дає високі врожаї, а також ефективна у вирощуванні. Ми бачимо, що вал виробництва кукурудзи в Україні поступово зростає. І цього року ми плануємо збільшити посіви цієї культури», − додав Микола Присяжнюк.

Очільник відомства також нагадав, що у 2012 році українські аграрії зібрали 21 мільйон тонн кукурудзи.                 

 

версія для друку