українська російська англійська
ЄБРР братиме участь у реалізації комплексної програми підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС
13.03.2013 | 14:36
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) братиме участь у реалізації комплексної програми підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС. Рішення про виділення кредитних коштів у сумі 300 мільйонів євро Рада директорів ЄБРР ухвалила 12 березня.

В ЄБРР зазначають, що цей проект для банку є найбільшим кредитним проектом у сфері ядерної безпеки, він передбачає до 87 заходів з підвищення проектних рівнів безпеки, включно із заміною важливих для безпеки обладнання систем, модернізацією систем управління і контролю, а також організаційні заходи із поліпшення управління аваріями.

Модернізація має бути виконана до кінця 2017 року. Загалом програму оцінено в 1,4 мільярда євро. Ще 300 мільйонів євро надасть Європейське співтовариство з атомної енергії (далі - Євратом).

Як відомо, Кабінет Міністрів визнав доцільним залучення НАЕК "Енергоатом" кредиту в обсязі 600 мільйонів євро у ЄБРР та Євратому для реалізації комплексної програми підвищення безпеки українських АЕС.

Довідково

З 21 по 24 січня 2013 року у м. Лондон (Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії) відбулись офіційні переговори між делегаціями України та Європейським Банком Реконструкції та Розвитку з метою отримання позики Банку у розмірі 300 млн. євро на реалізацію Проекту «Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій». Результатом переговорів стало парафування Гарантійної угоди між Україною та ЄБРР та Кредитної угоди між НАЕК «Енергоатом» та ЄБРР. Також з 11 по 16 лютого 2013 року у м. Люксембург (Велике Герцогство Люксембург) відбулись офіційні переговори між делегаціями України та Європейським співтовариством з атомної енергії з метою отримання позики у розмірі 300 млн. євро на реалізацію Проекту. За результатами переговорів Українською стороною було підписано протокол переговорів, в свою чергу Українська сторона отримала узгоджені тексти позикових Угод.

 

версія для друку