українська російська англійська
В.Козак: Функції управляння дорожнім господарством розподілять між Мінінфраструктури, Укравтодором, Укртрансінспекцією
13.03.2013 | 15:15
Прес-служба Міністерства інфраструктури

 

Мінінфраструктури працює над підвищенням контролю якості доріг, ефективнішим використанням наявних фінансових ресурсів та над пошуком нових шляхів залучення інвестицій у розвиток мережі автомобільних доріг. Зокрема, цьому сприятимуть нові законодавчі зміни, відповідно до яких планується розподілити функції управління дорожнім господарством між Міністерством, Укравтодором та Укртрансінспекцією. Про це під час брифінгу у Кабінеті міністрів повідомив Міністр інфраструктури Володимир Козак.

Міністр повідомив, що коштів на будівництво автомобільних шляхів не вистачає. «Як сказав Прем’єр-міністр, сьогодні ми у пошуках нових шляхів залучення коштів на будівництво доріг. Розглядається й питання державно-приватного партнерства. Але для цього нам необхідно реформувати наше дорожнє господарство», - зазначив Володимир Козак.

За його словами, реформа у дорожньому секторі, що передбачена Національним планом дій, перебуває в активній фазі. «Зараз готується два закони, які дадуть можливість і залучати інвестиції, і встановити більш жорсткий контроль за виконанням стратегії розвитку автодоріг і за якістю будівельних робіт. Тобто буде розподілено функції між Міністерством , яке визначатиме стратегію розвитку та першочергові напрямки, необхідні для її відпрацювання, Укравтодором, який їх виконуватиме безпосередньо, тобто братиме участь у будівництві, організації виробництва і будівництва доріг загального користування, і наземною інспекцією, яка контролюватиме якість виконання дорожніх робіт», - зазначив Міністр. Управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення здійснюватиме місцева влада.

Володимир Козак зауважив, що прийняття цих законів очікується вже цього року.

Нагадаємо, сьогодні під час засідання Уряду Прем’єр-міністр України доручив розпочати розробку практичних механізмів використання державно-приватного партнерства і концесії у будівництві автомагістралей та прискорити створення довгострокової програми будівництва автодоріг з чітко визначеними пріоритетами, етапами, сучасними вимогами до класу і якості доріг, а також з розрахунками ресурсного забезпечення такого будівництва. «Програма повинна передбачати: по-перше, заходи щодо збереження існуючої мережі за рахунок планових ремонтів; по-друге, підвищення нормативів якості ремонту і гарантійних умов для будівельників, по-третє, будівництво нових магістралей для ефективного використання транзитного потенціалу країни, по-четверте, реформування державного управління галуззю. У першу чергу йдеться про те, що необхідно розділити функції проектування, будівництва і приймання в експлуатацію автодоріг. Монополія самого Укравтодору у цій галузі недоречна», - наголосив Микола Азаров.

Довідково

Реформування у дорожньому господарстві передбачає розмежування функцій управління автомобільними дорогами загального користування державного та місцевого значення. Планується передати автомобільні дороги місцевого значення до сфери управління Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних та Севастопольської міської держадміністрацій разом з обслуговуючими господарствами та запровадити нові підходи до утримання автомобільних доріг державного значення. Мінінфраструктури розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування» (щодо розподілу функцій з управління автомобільними дорогами загального користування між Мінінфраструктури, Укравтодором, Укртрансінспекцією та місцевими органами виконавчої влади), згідно з яким Мінінфраструктури формуватиме політику у дорожній галузі, Укравтодор – управління автомобільними дорогами загального користування державного значення, Уктрансінспекція – здійснюватиме контроль якості дорожньо-будівельних робіт. Місцеві органи виконавчої влади - управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення. Передача автомобільних доріг загального користування місцевого значення передбачена у грудні поточного року. Розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» щодо реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування», яким передбачено делегування права по управлінню автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

 

версія для друку