українська російська англійська
З 1 квітня на кордоні Узбекистану автоперевізники зобов'язані надавати митним органам відомості про товар
13.03.2013 | 18:17
Прес-служба Міністерства інфраструктури

З 1 квітня 2013 року перевізники, що ввозять товар або слідують транзитом з товаром через митний кордон Республіки Узбекистан, повинні надавати митним органам в місцях перетину кордону відомості про переміщуваний товар, включаючи його найменування, кількість, вагу та вартість вантажу, а також його код відповідно до гармонізованої системи опису та кодування товарів (не менше 6 знаків). Необхідні відомості можуть зазначатися в товарно-супровідних документах (товарно-транспортна накладна (СМR), книжка МДП та комерційних документах на товар, що перевозиться, наприклад «Invoce» та ін.). Про це узбецька сторона проінформувала українську під час засідання Змішаної українсько-узбецької Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, що відбулося у Ташкенті на початку березня.

Також у рамках засідання було обговорено питання використання дозволів для виконання міжнародних вантажних перевезень. Станом на сьогодні між Україною та Республікою Узбекистан здійснено обмін дозволами для виконання двосторонніх перевезень, для транзитних перевезень та перевезень в/з третіх країн.

Кожний дозвіл дає право на виконання однієї поїздки в прямому та зворотному напрямку (не залежно з вантажем чи без). Зворотна поїздка повинна відповідати виду початкового перевезення. Якщо вид перевезення у зворотному напрямку відрізняється, тоді перевізнику необхідно мати додатковий дозвіл.

На кожну поїздку в прямому та зворотному напрямку перевізнику видається тільки один бланк дозволу, який він може використати тільки на однин із вищевказаних видів перевезень, що відображено в бланку дозволу.

Виконання двосторонніх перевезень звільняються від сплати дорожніх зборів за користування автомобільними дорогами, а транзитні перевезення та перевезення в/із третіх країн виконуються зі стягненням вищевказаних зборів у відповідності до національного законодавства Договірних Сторін.

Мінінфраструктури повторно звертає увагу автоперевізників – узбецькі дозволи, передбачені для транзитних перевезень та перевезень в/з третіх країн, виключно відповідно до наказу Міністерства інфраструктури від 29.12.2012 №756 оформлюються Укртрансінспекцією України (http://mtu.gov.ua/uk/dozvolu_perevez./32171.htm l).

Враховуючи викладене, а також з метою запобігання виникнення конфліктних ситуацій у пунктах пропуску на кордоні Республіки Узбекистан, просимо українських автоперевізників прийняти до відома дану інформацію.

версія для друку