українська російська англійська
15 березня відбудуться урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього дня прав споживача
14.03.2013 | 14:08
Прес-служба Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів

Щороку 15 березня відзначається Всесвітній день прав споживача, який є днем солідарності споживачів та споживчих організацій в усьому світі. Саме в цей день у 1962 році президент США Джон Кеннеді проголосив на засіданні конгресу США чотири основних права споживача: право на безпеку; право бути інформованим; право вибору;право бути почутим.

Україна – перша серед країн СНД ще у 1991 році прийняла Закон «Про захист прав споживачів», який отримав високу оцінку з боку Європейської спільноти. Прийняття цього Закону – це реальний крок до реалізації намірів України стати членом Європейського Союзу, що й було закріплено Угодою про партнерство і співробітництво між ЄС та Україною, підписаної 16 червня 1994 року.

За роки незалежності в Україні сформована й діє система захисту прав споживачів на державному та регіональному рівнях, визначені пріоритетні напрями споживчої політики, розвивається громадський рух споживачів, здійснюються заходи щодо захисту внутрішнього ринку від небезпечних, неякісних та фальсифікованих товарів.

Проте за даними Харківського інституту соціальних досліджень однією з найбільш поширених юридичних проблем, з якими стикаються мешканці України, є порушення їх прав як споживачів (36,5%).

Саме тому проблематика цієї сфери взята під особистий контроль Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Азарова та Уряду країни.

Під час цьогорічних урочистостей для представників засобів масової інформації буде надано коментарі від фахівців різних профілів Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів.

Початок урочистостей о 12.00.

Адреса: Федерація професійних спілок України, м. Київ, Майдан Незалежності, 2 (2-й поверх, актова зала)

Акредитація для ЗМІ проводиться за телефоном: 528-84-19

 

 

версія для друку