українська російська англійська
В Україні створено перші дві Всеукраїнські саморегулівні організації арбітражних керуючих
14.03.2013 | 14:33
Прес-служба Міністерства юстиції

В Україні створено перші дві Всеукраїнські саморегулівні організації арбітражних керуючих. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами Міністра, організації було створено відповідно нового закону „Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом”, який набув чинності 19 січня 2013 року.

Так, Міністерство юстиції як державний орган з питань банкрутства визнало статус  всеукраїнських саморегулівних організацій арбітражних керуючих – ГО “Асоціація антикризового менеджменту” та ГО “Національна саморегулівна організація арбітражних керуючих”.

Як відомо, відповідно до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом” саморегулівною організацією арбітражних керуючих може бути визнана всеукраїнська громадська організація, що об’єднує арбітражних керуючих та здійснює повноваження з громадського регулювання діяльності арбітражних керуючих. 

Така організація повинна налічувати не менше ста арбітражних керуючих. Її члени мають взяти участь не менше ніж в ста процедурах, що застосовуються у справах про банкрутство.

Саморегулівна організація арбітражних керуючих має право здійснювати контроль за виконанням положень профільного Закону та інших нормативно-правових актів у діяльності арбітражних керуючих – її членів, а також брати участь у розробленні нормативно-правових актів та заходах з питань відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Також саморегулівні організації арбітражних керуючих мають право здійснювати захист інтересів своїх членів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

На  організації арбітражних керуючих законом покладаються повноваження інформувати суспільство про практику та проблемні питання у процедурах відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Крім того, саморегулівні організації арбітражних керуючих мають право брати участь у професійній підготовці арбітражних керуючих та підвищенні їх професійного рівня, участь у складі кваліфікаційної та дисциплінарної комісій тощо.

 

версія для друку