українська російська англійська
Міністр екології та природних ресурсів України взяв участь у відкритті міжнародного форуму "Methan-Expo 2013"
14.03.2013 | 14:42
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

У ході міжнародного форуму «Methan-Expo 2013», Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков на запрошення оргкомітету форуму та Уряду Канади, виступив під час основного розширеного пленарного засідання «Methan-Expo 2013».

«Ціллю природоохоронної політики України є досягнення оптимального балансу між наслідками розвитку техногенної цивілізації та потенційними можливостями природних ресурсів до самовідновлення», - зазначив керівник Мінприроди України .

Олег Проскуряков додав, що основними завданнями Уряду України в екологічній політиці є стабілізація та покращення стану навколишнього середовища України шляхом інтеграції екологічної політики у соціально-економічний розвиток держави, впровадження екологічно збалансованої системи природокористування та збереження природних екосистем. Стратегічні завдання Уряду України повністю відповідають ключовим принципам сталого розвитку, задекларованим ООН.

Міністр також поінформував про значний прогрес, який досягла Україна в питанні подолання наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, подякувавши за внесок представників країн-донорів.

Окремо Міністр екології та природних ресурсів України відзначив прогрес нашої держави в процесі адаптації національного законодавства та практики у сфері екології та природокористування у відповідності до міжнародних зобов`язань України.

Олег Проскуряков також поінформував аудиторію стосовно проблематики зменшення у найближчій перспективі зовнішньої енергозалежності України.

«Диверсифікація джерел енергопостачання – один з пріоритетів Уряду та одне з ключових завдань, поставлених Президентом України Віктором Януковичем», - наголосив міністр.

У цьому контексті наразі оновлюється Національна енергетична стратегія на період до 2030 року, яка передбачає серед іншого забезпечення незалежності регулювання та створення стимулів для підвищення енергоефективності.

Програма ж економічних реформ на 2010-2014 роки, що реалізується Урядом України акцентує увагу на залученні іноземних інвестицій, досягненні прозорості та посиленні конкуренції у галузі енергетики.

У контексті інвестиційного співробітництва Міністр запросив канадський уряд і компанії більш активно розглянути можливість приходу на український енергетичний ринок, особливо у сегмент альтернативних джерел енергії та газу.

 

версія для друку