українська російська англійська
Сергій Тимченко: Передбачається встановити мінімальний термін оренди земель на 7 років
14.03.2013 | 16:04
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

В умовах мораторію або обмеженого ринку земель нині перспективою щодо розвитку земельних відносин в  Україні повинна стати оренда. Про це заявив 14 березня у доповіді на П’ятому щорічному форумі «Агробізнес України 2013» Голова Держземагентства України Сергій  Тимченко.

Крім того, він розповів учасникам форуму аграріїв, що в урядовому законопроекті «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який розробляється в Держземагентстві, передбачається встановити мінімальний термін оренди – 7 років.

«Дати можливість купувати право оренди напряму, а не реалізовувати угоди через корпоративні права, тобто слід запровадити вільне відчуження оренди. Також потрібно перетворити право оренди в предмет застави в банку та суттєво посилити державні гарантії непорушності раніше укладених діючих договорів. На сьогодні Держземагентство ініціює запровадження норм щодо обмеження обсягів оренди сільгоспземель. Для регулювання даних відносин цілком достатньо діючих норм антимонопольного законодавства», – сказав очільник земельного відомства.

Очевидно, що у 2013 році у зв’язку зі зміною порядку реєстрації договорів оренди багато сільгоспвиробників зазнають певних труднощів.

«Тому ми спільно з Міністерством юстиції виступаємо зі строковою законодавчою ініціативою щодо спрощення процедури реєстрації прав на землю в частині оренди. Зокрема, пропонується здійснювати реєстрацію права оренди паїв без повторної первинної реєстрації прав власності громадян на дані ділянки. Головна мета, яку ми хочемо досягти нашими законодавчими ініціативами у відносинах з великим та середнім агробізнесом – це зберегти існуючі економічно вигідні умови орендного господарювання в Україні, підкріпивши його розвитком соціальної стабільності, а також державними гарантіями набутих прав і вільного безперешкодного їх обігу», – сказав на завершення Сергій Тимченко.

 

 

версія для друку