українська російська англійська
Уряд схвалив зміни до законів, які регламентують проходження служби у військовому резерві
14.03.2013 | 16:24
Прес-служба Міністерства оборони

Кабінет Міністрів України під час засідання 6 березня 2013 року схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо служби у військовому резерві».

З метою забезпечення подальшого розвитку служби в резерві, як складової реформування Збройний Сил, проектом Закону України передбачається: розширення можливостей щодо залучення резервістів у мирний час, зокрема, під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; поширення гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців, на резервістів (під час виконання обов’язків служби у військовому резерві); забезпечення права на проходження служби у військовому резерві жінкам.

Зміни вносяться одночасно до шести Законів України, які регламентують проходження служби у військовому резерві: «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки», «Про порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав».

Довідково

 Після схвалення Верховною Радою України у 2006 році нової редакції Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» було впроваджено службу у військовому резерві.

Сьогодні службу у військових частинах постійної готовності добровільно проходять понад 2000 резервістів, більше 400 з них – офіцери.

 

версія для друку