українська російська англійська
Експерти обговорили шляхи профілактики серед дітей, які перебувають на обліку в міліції
14.03.2013 | 16:50
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Профілактична робота з дітьми, які з тих чи інших обставин опинилися у конфлікті із Законом, побудована у вигляді ігрових інтерактивних методик. Мета цього комплексу заходів – не допустити повторного вчинення підлітками протиправних діянь, а також уберегти їх від основних небезпек, що підстерігають у повсякденному житті – СНІДу, алкоголізму, наркоманії.

У Міністерстві внутрішніх справ України відбувся круглий стіл на тему «Шляхи забезпечення ефективної індивідуальної профілактики серед неповнолітніх, які перебувають на обліку в ОВС». У його роботі взяли участь представники громадських організацій, засобів масової інформації, а також кількох відомств: Мінсоцполітики, Міносвіти, МВС.

За словами начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексія Лазаренка, фахівці підрозділу спільно зі Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» вже організували проведення індивідуальних корекційних програм по формуванню відповідальної поведінки. Їх учасниками є діти, які з тих чи інших причин вступили у конфлікт із законом і перебувають на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ.

Подібний досвід уже впроваджено у столиці та м. Біла Церква, що на Київщині. Здійснення програм відбувається за підтримки Міжнародного дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.

Як зазначив Олексій Лазаренко, місяць тому широкому загалові була представлена нещодавно створена Інструкція з організації роботи підрозділів кримінальної міліції у справах дітей. Раніше доступ до відомчої нормативної бази, що стосувалася роботи підрозділу, був законодавчо обмежений, оскільки вона носила гриф таємності.

За словами керівника підрозділу МВС, метою презентації стало те, щоб кожен громадянин, якому доведеться стикатися з діяльністю працівників кримінальної міліції у справах дітей, мав змогу порівняти, чи правоохоронець діє в межах, визначених посадовими інструкціями, а також в разі необхідності – вимагати від працівника міліції діяти відповідно до вимог законодавства.

«Ми хочемо, аби громадяни України зрозуміли: кримінальна міліція у справах дітей – це не каральний підрозділ у системі МВС, а перш за все ті люди, які мають прийти на допомогу дитині, що опинилася у складній життєвій ситуації», – підкреслив Олексій Лазаренко.

Виконавчий директор Всеукраїнського громадського центру «Волонтер» Тетяна Журавель поінформувала учасників круглого столу про основні напрямки здійснення корекційних програм із підлітками, які перебувають на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ.

За її словами, профілактична робота з неповнолітніми проводиться в декілька етапів. Серед них, зокрема – реалізація корекційно-профілактичних програм, а також індивідуально-попереджувальна робота з цією категорією дітей з метою недопущення повторного вчинення ними правопорушень.

Програми побудовані у формі ігрових інтерактивних методик. На заняттях волонтери та фахівці знайомлять підлітків з основними небезпеками, що підстерігають їх у повсякденному житті – СНІД, алкоголізм, наркоманія, – а також кваліфіковано радять, як уберегтися від їхнього згубного впливу.

Як зазначив Олексій Лазаренко, проекти, що наразі упроваджуються у Києві та Білій Церкві, є пілотними. За результатами засідання круглого столу буде створено робочу групу з розроблення програм корекції поведінки для дітей, які перебувають на обліку в міліції, а також нормативної бази щодо їх застосування. 

 

версія для друку