українська російська англійська
У Донецькому регіоні активно розвивається інклюзивна освіта
14.03.2013 | 18:40
Донецька ОДА

Питання інклюзивної освіти дітей з особливими фізичними потребами в умовах загальноосвітнього простору дошкільних навчальних закладів обговорювали на засіданні регіональної школи новаторства керівників і педагогічних працівників на Донеччині. У засіданні взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Тамара Лук'янчук та начальник управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації Юрій Соловйов.

Відкриваючи засідання, Юрій Соловйов зазначив, що сучасні умови висувають нові вимоги до кваліфікації фахівців. На сьогодні педагог нового типу - це дослідник і експериментатор, який шукає нові підходи в освітньому і виховному процесі, у тому числі і для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Реалізуючи державну політику щодо забезпечення рівноправного доступу до якісної освіти дітей, з особливими фізичними потребами, Донеччина робить прогресивні кроки. Для дітей з вадами фізичного та психічного розвитку в області вже функціонують 22 дошкільних навчальних заклади компенсуючого типу, які відвідують 1642 дитини. У 329 дошкільних навчальних закладів комбінованого типу працюють 773 груп спеціального призначення, в яких навчаються 14519 дітей.

У своїй доповіді «Інклюзивна освіта: регіональний аспект організації і управління», Тамара Лук'янчук розповіла, про те, що вже зроблено в області і що потрібно зробити, щоб форми інклюзивної освіти розвивалися, і приносили позитивний результат.

Також заступник голови ОДА зазначила, що рівноправний доступ до якісної освіти повинна мати кожна дитина. І регіональна влада сприятиме тому, щоб якісною освітою були охоплені всі діти, у тому числі і діти з обмеженими фізичними можливостями.

 

версія для друку