українська російська англійська
МОН ініціює роботу над законопроектом про професійну освіту
15.03.2013 | 10:35
Прес-служба Міністерства освіти і науки

14 березня 2013 року в залі колегії МОН проведено засідання експертної робочої групи з розроблення проекту Закону України «Про професійну освіту». Під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки Євгена Суліми обговорено концептуальні засади створення законопроекту, напрямки та пропозиції щодо подальшої роботи.

До складу робочої групи увійшли представники міністерств, керівники вищих навчальних закладів І-ІІ р.а. та професійно-технічних навчальних закладів, представники об’єднань роботодавців, а також підпорядкованих Міністерству освіти і науки України наукових установ.

«Пропозиції, які лунають від роботодавців та керівників органів місцевого самоврядування, спрямовані на те, щоб створити умови для підготовки професійних фахівців першої і середньої ланки, – розповів Євген Суліма. – Ми запросили до роботи фахівців, які знаються на проблематиці, мають досвід та знання про те, яким чином професійна освіта розвивається у країнах Європи і світу. І, відтворюючи сьогоднішні потреби суспільства, держави та економіки, ми змогли б запропонувати той варіант документа, який би був можливий для обговорення більшим загалом представників і освітянської галузі, і тих, хто чекає від галузі освіти, перш за все, підготовлених фахівців».

Євген Суліма розповів, що до професійної освіти входять не лише питання професійно-технічної освіти, а й навчання молодших спеціалістів у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, а також – навчання упродовж життя після отримання диплому про вищу освіту.

За підсумками наради прийнято рішення про підготовку пропозицій щодо роботи над законопроектом, його концепції та структури. Узагальнення пропозицій доручено Державній науковій установі «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти».

«Важливо об’єднати зусилля для того, щоб напрацювання, які існують у вищій школі та професійно-технічній освіті, отримали формалізоване викладення в новому проекті закону «Про професійну освіту», – наголосив Перший заступник Міністра освіти і науки.

 

 

версія для друку