українська російська англійська
Україна експортувала соняшникової олії на 2 мільярда доларів у поточному маркетинговому році
15.03.2013 | 11:33
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

З початку 2012/2013 маркетингового року Україна поставила на зовнішні ринки понад 1,7 мільйона тонн соняшникової олії, що на 26% більше, ніж за аналогічний період попереднього МР. А загальна сума від експорту олії за вказаний період склала 2 мільярда доларів. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«У поточному маркетинговому році Україна займає перше місце в світі за обсягами торгівлі соняшниковою олією. А це - 50% світового ринку. Тобто можна сказати, що кожен другий літр соняшникової олії, який продається в світі, вироблений в Україні. Загалом, з початку поточного маркетингового року в Україні вироблено 2 мільйона тонн цього продукту, і близько 80% від цієї кількості надійшло на зовнішні ринки», - зазначив Микола Присяжнюк.

 «Наразі ми активно працюємо над розширенням зовнішніх ринків. Так, на сьогодні основними країнами-імпортерами вітчизняної соняшникової олії є  Індія - 30%, Єгипет - 16%, країни ЄС - 16-18% і Туреччина - 11%. Також зростають поставки соняшникової олії до Китаю та Ірану», - додав Микола Присяжнюк.

версія для друку