українська російська англійська
МОЗ України і Державна пенітенціарна служба взаємодіють у боротьбі з туберкульозом
15.03.2013 | 11:55
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

За ініціативи Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової та виходячи з рішення Національної Ради по боротьбі з туберкульозом і ВІЛ/СНІДом, у МОЗ України відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я з головою Державної пенітенціарної служби України Олександром Лісіцковим.

Також на зустрічі були присутні заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Толстанов, перший заступник голови Державної пенітенціарної служби України Сергій Сидоренко і начальник департаменту охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення Державної пенітенціарної служби Євген Поляков.

Під час перемовин були оговорені ключові питання взаємодії з питань боротьби з туберкульозом та ВІЛ/ СНІДом, лікування осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі і взяті під варту, а також реалізація програм Глобального фонду та своєчасна їхня реалізація. Було також наголошено на необхідності збільшення контролю з боку працівників пенітенціарної служби щодо обстеження на ВІЛ-інфекцію людей, що перебувають під вартою, експрес-тестами.

Широко обговорювалося питання лікування хворих на туберкульоз під час перебування їх під вартою, зокрема, у слідчому ізоляторі, що потребує додаткового фінансового ресурсу, а також переформатування спеціальної протитуберкульозної програми пенітенціарної системи.

Міністр вказала на шляхи вирішення питання своєчасного виявлення та лікування туберкульозу, аби запобігти можливості переходу хвороби в хронічну форму.

Присутні також зосередили увагу на питанні послідовності в прийомі замісної терапії наркозалежних осіб, що перебувають під вартою чи в місцях позбавлення волі.

На завершення зустрічі було обговорено напрямки взаємодії з громадськими організаціями з приводу проведення Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом.

 

версія для друку