українська російська англійська
Уряд підтримав законопроект "Про запобігання та протидію домашньому насильству"
15.03.2013 | 12:55
Прес-служба Міністерства соціальної політики

13 березня 2013 року Уряд схвалив законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству», прийняття якого дозволить усунути існуючі законодавчі прогалини і неузгодженості та удосконалити механізм протидії насильству в українських сім’ях.

В першу чергу документом запроваджується поняття «жорстоке поводження з дитиною в сім’ї», яке буде включати в себе не лише умисні дії по відношенню до дитини, а також бездіяльність батьків, яка може спричинити шкоду дитині. По-друге, цим законопроектом запроваджується поняття «домашнє насильство».

Крім того, для комплексного вирішення питань протидії домашньому насильству та забезпечення належного надання допомоги постраждалим особам проектом розширюється коло органів та установ, на які покладається здійснення заходів щодо запобігання та протидії насильству.  До таких органів пропонується також віднести місцеві державні адміністрації; органи місцевого самоврядування; центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; установи та заклади системи освіти; заклади охорони здоров’я.

Задля запобігання домашньому насильству проектом закону  «Про запобігання та протидію домашньому насильству» пропонується запровадити комплекс заходів соціального спрямування, серед яких  проведення інформаційної та просвітницької роботи для всіх верств населення з метою підвищення обізнаності з питань запобігання домашньому насильству та вивчення, проведення аналізу та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню домашнього насильства, а також його негативних наслідків.

Також, з урахуванням європейського досвіду, проектом запроваджуються заходи тимчасового обмеження прав особи, яка вчинила домашнє насильство, які можуть бути застосовані виключно за рішенням суду.

версія для друку