українська російська англійська
У Луганську з'явиться університетська клініка
15.03.2013 | 16:29
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров'я України спільно з Луганською обласною державною адміністрацією та Луганською міською радою опрацювало питання щодо створення університетської клініки Луганського державного медичного університету на базі міської багатопрофільної лікарні № 1. Про це повідомила Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова на зустрічі з регіональними журналістами.

Таким чином, Міністерство виконує доручення Президента розглянути можливість створення такої клініки та надати цьому нормативно-правову підтримку.

"Ми підготували рекомендації до процедури зміни статусу клініки та пропозиції про внесення змін до Закону про державний бюджет на цей рік з тим, щоб, якщо ці зміни будуть прийняті, почати фінансувати дану клініку", - повідомила Раїса Богатирьова.

"Це вигідно місту: вони з балансу свого бюджету передають клініку на баланс державного бюджету. А також вигідно Міністерству: ми зможемо сконцентрувати в одному місці практичну медицину і науку разом з медичною освітою", - зауважила Міністр. При цьому вона зазначила, що діяльність університетських клінік у структурах вищих навчальних закладів відповідає загальносвітовій практиці. Це обумовлено специфікою клінічної підготовки майбутніх медичних працівників, яка об'єднує навчальний, науковий та лікувальний процеси.

Міська багатопрофільна лікарня № 1 міста Луганська знаходиться поруч з основним корпусом медичного університету, має зручні під'їзди, в тому числі, з урахуванням можливого застосування санітарної авіації. Деякі відділення цієї лікарні є базами для університетських кафедр. На сьогодні фінансування Луганської міської багатопрофільної лікарні № 1 складає майже 31 млн. грн. За розрахунками до проекту кошторису майбутньої університетської клініки, потреба закладу складатиме більше 22 млн. грн. на рік. Фінансування реконструкції приміщень клініки та придбання обладнання обійдеться в 60 млн. грн. Цей обсяг видатків на створення і функціонування майбутньої клініки не передбачений у Державному бюджеті України на 2013 рік.

Враховуючи це, а також доцільність створення університетської клініки, Міністерство звернулося до Кабінету Міністрів України з клопотанням визначити джерела покриття витрат на утримання майбутньої університетської клініки Луганського державного медичного університету і збільшити обсяги фінансування на відповідні цілі в 2013 році. Це питання вирішується зараз на рівні Кабінету Міністрів України.

Остаточне вирішення питання про передачу цілісного майнового комплексу зазначеної лікарні з комунальної власності в державну належить до повноважень територіальної громади Луганська, зазначила Раїса Богатирьова. На черговій сесії Луганської міської ради планується розглянути дане питання і прийняти відповідне рішення.

 

версія для друку