українська російська англійська
Микола Азаров: Введення мит на іномарки - вимушений крок
16.03.2013 | 14:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Підвищення розміру мита на ввезення іноземних автомобілів - вимушений крок, пов'язаний з підтримкою вітчизняного виробника і відновленням робочих місць. Про це Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив в Фейсбуці.

«Мені вже неодноразово доводилося говорити про те, що будь-які рішення, які держава приймає в складній економічній обстановці, не є ідеальними і не позбавлені негативних ефектів. І завжди треба виходити з того, чого ми хочемо добитися в конкретній економічній ситуації. Що ми маємо зараз? Протягом останнього року вітчизняні автовиробники практично зупинилися. Вони не витримали конкуренції з дешевшими імпортними автомобілями, що завозяться як з Росії, так і з інших країн. А це означає, що десятки тисяч людей фактично залишилися без роботи», - сказав Микола Азаров.

Він зазначив, що у всіх країнах світу, особливо в період кризи, держава, перш за все, підтримує вітчизняного товаровиробника і думає про те, як зберегти робочі місця для своїх громадян. За словами Прем'єр-міністра, купуючи імпортний автомобіль, ми, перш за все, вкладаємо гроші в розвиток інших країн, а не своєї власної.

«Звичайно, ця міра вимушена і тимчасова. І як тільки ситуація виправиться, безумовно, вона буде скасована. А наші імпортери повинні подумати про те, щоб максимально здешевити витрати, і ми готові з ними зустрічатися і допомагати їм у цьому, і не збільшувати вартість імпортних автомобілів. Ми також розуміємо, що в цій галузі теж є робочі місця, також працюють люди, і тому ми б не хотіли нанесення збитку цій важливій і потрібній справі, тому що ми прекрасно розуміємо, що вітчизняний автовиробник не може сьогодні повністю закрити потреби наших людей в автотранспорті», - наголосив Микола Азаров.

версія для друку