українська російська англійська
Латвія зацікавлена у вивченні українського досвіду щодо створення загальнодержавних електронних реєстрів
18.03.2013 | 09:09
Прес-служба Міністерства юстиції

Латвія направить спеціалістів для вивчення досвіду України щодо створення державних реєстрів та інших електронних баз даних, зокрема у правовій сфері. Про це повідомив  Міністр юстиції Латвійської Республіки Яніс Борданс у ході зустрічі зі своїм українським колегоюМіністром юстиції Олександром Лавриновичем, яка відбулася в українському Мін‘юсті в рамках офіційного візиту Президента Латвійської Республіки Андріса Берзиньша в Україну.

За словами Яніса Борданса, Латвії є цікавим досвід України зі створення загальнодержавних електронних баз даних. Крім того, викликає зацікавлення досвід з  концентрації реєстраційних послуг в обмеженому колі державних органів, що є зручним для задоволення інформаційних потреб суспільства.

У цьому контексті Міністр юстиції України Олександр Лавринович наголосив, що система загальнодержавних електронних баз даних  є важливим фактором для супроводження економічних процесів в державі.

Розвиток цієї сфери в Україні, за словами українського Міністра, традиційно отримує схвальні оцінки європейських експертів.

На сьогодні, за словами Олександра Лавриновича, в Україні ведеться робота над забезпеченням взаємодії баз даних, ведення яких здійснюється різними органами, як то Пенсійний фонд, податкові органи, органи юстиції тощо. У результаті цього незабаром в країні буде створено систему оперативного обміну інформацією між різними державними органами та громадяни зможуть отримувати необхідні витяги та інформацію з реєстрів в одному місці.

Також у ході зустрічі українського та латвійського міністрів юстиції відбулося обговорення та порівняння напрямків розбудови правових систем України та Латвії.

Наголошувалося на необхідності перегляду договірної бази у правовій сфері між Україною та Латвією. Зокрема, корегування існуючих договорів з урахування вступу Латвії до Європейського Союзу.

 

версія для друку