українська російська англійська
Продукти з використанням рослинних жирів як замінників молочного жиру мають маркуватися
18.03.2013 | 09:18
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні використання тропічних олій у виробництві продуктів дитячого харчування та молочних продуктів заборонено, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України.

Зокрема, Закон України «Про дитяче харчування» забороняє використання у виробництві продуктів для дітей пальмового стеарину, продуктів гідрогенізації олій (маргарину, спреду), бавовняної олії та олії з кунжуту.

Також Законом «Про молоко та молочні продукти» заборонено використання у виробництві молочних продуктів сировини немолочного походження з метою заміни складових молока. З метою зобов’язання виробників молоковмісних продуктів зазначати на упаковці, що у продукті використані рослинні жири, у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про молоко та молочні продукти» та інших законодавчих актів щодо посилення заходів боротьби з фальсифікацією молочних продуктів».

«Поряд із традиційними молочними продуктами, на полицях торговельних мереж з’явилися дуже схожі з ними продукти, які, втім, не мають відповідної харчової цінності. При цьому такі продукти-імітатори реалізуються разом зі звичайними молочними продуктами та мають схожі назви. Тому законопроект передбачає, що на упаковці буде міститися напис про вміст рослинних жирів, розміром не менше ніж 80% від назви самого продукту», – зазначив керівник відомства.

Ухвалення цього законопроекту забезпечить дотримання прав споживачів і дасть їм можливість вибору. У цілому ж воно сприятиме позитивному інвестиційному та економічному клімату країни та гарантуватиме постачання на вітчизняний ринок якісної харчової продукції, яка буде відповідати вимогам чинних нормативних документів щодо безпечності та якості. Окрім того, буде повною мірою забезпечено дотримання законних прав українських споживачів на одержання достовірної інформації про якість продуктів харчування.

 

версія для друку