українська російська англійська
Розвиток та підтримка соціальної сфери залишається одним із пріоритетів бюджетної політики у 2013 році
18.03.2013 | 12:18
Прес-служба Міністерства фінансів

Відбулася відеоконференція під головуванням заступника Міністра фінансів Сергія Рибака за участю представників Міністерства фінансів, облдержадміністрацій, громадськості та засобів масової інформації Харківської, Одеської, Дніпропетровської та Львівської областей.

Темою заходу стало обговорення соціальної складової держбюджету на 2013 рік та питань соціальної підтримки регіонів України.

Під час діалогу з регіонами обговорювалися найбільш актуальні питання соціальної політики, серед яких оплата праці в бюджетній сфері, пенсійне забезпечення, реформа медичного обслуговування, видатки на фізичну культуру і спорт та ін.

Відкриваючи відеоконференцію Сергій Рибак зазначив, що соціальній політиці у бюджеті 2013 року приділено значну увагу, а всі соціальні стандарти, закладені в бюджет, мають під собою об’єктивне підґрунтя та відповідне фінансове забезпечення.

Заступник Міністра фінансів, зокрема, повідомив, що в Державному бюджеті України на 2013 рік обсяг видатків, що спрямовується Пенсійному фонду України, передбачено в сумі 83,2 млрд. гривень, що на 18,7 млрд. гривень (або на 28,9%) більше, ніж у 2012 році, в тому числі на покриття дефіциту коштів Фонду – 21,8 млрд. грн., що на 6,5 млрд. грн. (або на 42,5%) більше, ніж передбачено на зазначену мету у 2012 році.

Варто також зауважити, що одним із пріоритетних напрямів соціальної політики 2013 року є реформа медичного обслуговування, головною мета якої поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного і справедливого доступу всіх членів суспільства до медичних послуг належної якості.

У 2013 році в складі видатків на охорону здоров’я враховано кошти на підтримку проведення реформування медичної допомоги у пілотних регіонах (Вінницька, Дніпропетровська, Донецька області та м. Київ) в обсязі 667,3 млн. гривень, в тому числі 250 млн. грн. - для заохочення медичних працівників, які надають первинну медичну допомогу за обсяг та якість виконаної роботи.

Окрему увагу під час обговорення було приділено розвитку фізичної культури і спорту.

Так, зокрема, варто зазначити, що з огляду на високу оцінку міжнародною спільнотою рівня організації і проведення в Україні Євро-2012 у 2013 році передбачається продовжити роботу, спрямовану на належну організацію на території держави міжнародних спортивних змагань найвищого рівня, для чого буде виділено 249,8 млн. грн., з яких:

-       200,0 млн. грн. для реалізації заходів з підготовки до проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу;

-       49,8 млн. грн. для проведення в Україні у 2013 році чемпіонату світу з легкої атлетики в м. Донецьку.

Для виконання регіональних програм і заходів з розвитку фізичної культури і спорту видатки на 2013 рік визначені із зростанням проти 2012 року на 7,5% в сумі 1132,9 млн. грн.

Вказані видатки будуть спрямовані на утримання регіональних закладів (більш ніж 1330 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких займається понад 500 тис. дітей, 31 школа вищої спортивної майстерності, в яких підвищують свою підготовку понад 3,9 тис. спортсменів, 33 центри з розвитку спорту серед інвалідів та 18 реабілітаційних шкіл, до роботи в яких буде залучено майже 5 тис. інвалідів, підтримка більш ніж 300 спортивних споруд та 350 громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості) та реалізацію відповідних спортивних заходів (проведення понад 350 тис. навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту, масових заходів).

За підсумками зустрічі з регіонами Сергій Рибак відзначив, що спілкування з представниками областей в режимі «on-line» дає змогу отримати об’єктивну та оперативну інформацію щодо ситуації в регіонах, швидко виявити проблемні питання у роботі та вжити заходів для їх вирішення, тому такі відеоконференції є корисними як для Міністерства фінансів, так і для областей-учасників.

 

 

 

 

версія для друку