українська російська англійська
Майже 40 тис. жителів Херсонщини отримали ліки від гіпертонії за пільговими рецептами
18.03.2013 | 14:00
Херсонська ОДА

У 2012 році в рамках реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, лікарські засоби на Херсонщині отримали 17166 осіб. Про це на обласній селекторній нараді повідомив Директор департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко.

Крім того, протягом минулого року в Херсонській області 11486 ветеранів війни отримували медичні препарати для лікування гіпертонічної хвороби за пільговими рецептами (безкоштовно).

Також було зазначено, що у 2013 році в рамках реалізації пілотного проекту отримали лікарські засоби 22820 осіб при виписаних 110071 рецептах, що становить 22,8%.

Кінцевою метою пілотного проекту у 2013 році є охоплення 25-30% хворих на гіпертонічну хворобу постійним наглядом лікаря та систематичним прийомом лікарських засобів з метою попередження ускладнень.

Разом з тим, на 2013 рік передбачено субвенцію у сумі 4522,7 тис. грн. відповідно до планових призначень надійшло фінансування за січень-лютий поточного року 486,2 тис. грн.

Всього з початку реалізації пілотного проекту отримали лікарські засоби 39986 осіб, без врахування пільгових категорій, які забезпечуються ліками безоплатно на загальну суму 474,1 тис. грн.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк надав доручення головам районних державних адміністрацій та міським головам вирішити питання щодо розширення мережі аптечних закладів на адміністративній території з реалізації лікарських засобів для лікування хворих на гіпертонічну хворобу за цінами, які підлягають державному регулюванню, особливо у сільській місцевості, а також забезпечити повне використання коштів для відшкодування аптечним закладам.

 

 

версія для друку