українська російська англійська
На Львівщині близько 4 тис. дітей зможуть додатково отримати дошкільну освіту у 2013 році
18.03.2013 | 14:15
Львівська ОДА

18 березня на апаратній нараді під керівництвом голови Львівської облдержадміністрації  Віктора Шемчука обговорили питання розвитку мережі дошкільних навчальних закладів області та їх діяльності.

Під час наради було зазначено, що в рамках виконання Нових соціальних ініціатив Президента України, спрямованих у майбутнє – для наших дітей, Кабінет Міністрів України дав завдання збільшити показник охоплення дітей усіма формами дошкільної освіти до 75% до 2015 року.

Як доповів т. в. о. директора департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації Михайло Брегін, станом на 01.01.2013 року в області функціонує 707 закладів дошкільної освіти, де виховується понад 65 тис. дітей. Активно розвивається мережа дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності, зокрема функціонують 181 навчально-виховні комплекси «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад», 11 – приватних ДНЗ,  7 – санаторних, 11- компенсуючого типу для дітей, які потребують корекції фізичного і розумового розвитку. Із короткотривалим режимом перебування дітей (від 3 до 6 годин) функціонує 143 дошкільні навчальні заклади, у яких виховується 2,9 тис. дітей.

Також Михайло Брегін розповів, що найкращі показники охоплення дошкільною освітою у містах обласного підпорядкування: Моршині – 97%, Трускавці – 85%, Стрию – 76%, у районах: Кам’янка-Бузькому – 55%, Бродівському – 53%, Радехівському – 48%, натомість найнижчі – у Дрогобицькому і Турківському районах по 16%.

Водночас, незважаючи на позитивну динаміку мережі ДНЗ на сьогодні є значна частина дітей, котрі не охоплені дошкільною освітою. Зокрема на черзі щодо влаштування у дошкільні навчальні заклади перебуває 6 тис. осіб. Разом з тим, існує проблема щодо кадрового забезпечення дошкільних навчальних закладів фахівцями з відповідною освітою. Станом на 01.01.2013 року у ДНЗ працює понад 6 тис. педпрацівників, 30% з яких не мають відповідної фахової освіти.

Керівник згаданого департаменту також зазначив, що у 2013 році передбачено збільшити мережу дошкільних навчальних закладів на 35, в тому числі 31 – шляхом реорганізації шкіл у навчально-виховні комплекси. Це, за його словами дозволить додатково охопити дошкільною освітою до 4 тис. дітей Львівщини.

Голова облдержадміністрації Віктор Шемчук наголосив на недостатній роботі у цьому напрямку та зазначив, що для охоплення усіх дітей області, які цього потребують, дошкільною освітою необхідно розробити конкретні заходи, зазначивши прямі доручення відповідальним особам та здійснювати в подальшому контроль за їх виконанням.

Також керівник Львівщини закликав максимально сприяти розвитку державно-приватного партнерства, зокрема мережі приватних дитсадків, та закликав переймати досвід тих районів області, де ситуація з охоплення дошкільною освітою є найкращою.

Зазначимо, що 2013 році передбачено виділити, за рахунок Програми розвитку освіти Львівщини 2013-2016 роки, з обласного бюджету 3,150 млн. грн. – для розширення мережі дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та покращення матеріально-технічного їх забезпечення, створення електронного обліку дітей дошкільного віку, забезпечення дошкільних навчальних закладів навчальними матеріалами, дидактично-ігровими посібниками, методичною літературою.

Пріоритетними напрямками визначено: будівництво нових та реконструкція старих приміщень ДНЗ, продовження практики реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів у навчально-виховні комплекси «ЗНЗ – ДНЗ», відкриття ДНЗ у пристосованих приміщеннях, в тому числі з короткотривалим режимом перебування дітей, звільнення приміщень ДНЗ від оренди та використання їх за призначенням.

 

 

версія для друку