українська російська англійська
На Полтавщині триває місячник боротьби з туберкульозом
18.03.2013 | 17:17
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У Полтавській області триває місячник боротьби з туберкульозом, що розпочався 1 березня і триватиме до 1-го квітня.

Під час місячника проводиться низка заходів, спрямованих на профілактику, своєчасне виявлення та ефективне лікування захворювання на туберкульоз серед різних цільових груп, перш за все вразливих до цього захворювання. Також протягом місяця в області працюють прямі телефоні лінії на громадських теле- і радіоканалах, відбуваються засідання "круглих столів", прес-конференції тощо.

Щоб зініціювати та заохотити журналістську спільноту області проявити свої творчі здібності, було розроблено Положення про конкурс для представників ЗМІ на краще висвітлення питань профілактики, своєчасного виявлення та ефективного лікування туберкульозу. Метою конкурсу є підвищення рівня знань населення, формування культури здоров'я та безпечної поведінки, зменшення темпів поширення туберкульозу в Полтавській області. Завдяки конкурсу журналісти матимуть можливість донести до населення головний меседж - "Туберкульоз - виліковний".

Заступник директора департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації Юрій Курилко та головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця провели брифінг для журналістів. Під час брифінгу було обговорено широке коло питань, пов'язаних з особливостями перебігу туберкульозу в минулому і сьогодні. Основні питання, які цікавили представників ЗМІ: виникнення мультирезистентного туберкульозу, захворюваність на поєднану патологію туберкульоз та ВІЛ-інфекція, вікова і соціальна структура хворих, ефективні шляхи профілактики та лікування, а також питання щодо умов лікування в протитуберкульозних закладах, доступність необхідної допомоги усім, хто її потребує.

Зокрема, Юрій Курилко зауважив, що захворюванню на туберкульоз необхідно протидіяти спільними організаційними, лікувально-профілактичними та протиепідемічними засобами, об'єднавши зусилля державних та громадських організацій. І на представників ЗМІ покладена важлива місія - підвищити рівень поінформованості та сформувати адекватне ставлення населення до проблеми захворювання на туберкульоз, його своєчасної діагностики та ефективного лікування.

Володимир Печериця зазначив, що нещодавно на сесії обласної ради затверджено "Обласну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки". Метою Програми є подальше поліпшення епідемічної ситуації в напрямку зменшення загальної кількості хворих на туберкульоз, зниження захворюваності та смертності від туберкульозу та ко-інфекції ТБ/ВІЛ, зниження темпів поширення мультирезистентного туберкульозу шляхом реалізації державної політики, що ґрунтується на принципах забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.

Також протягом місяця у загальноосвітніх навчальних закладах проводяться диктанти, творчі роботи і конкурси стінних газет, інформаційно-просвітницькі зустрічі дітей та їхніх батьків з медичними працівниками.

Організовано спілкування фахівців фтизіатричної служби з користувачами Інтернет-мережі. У містах області розміщено сіті-лайти з інформацією щодо питань туберкульозу, на ОДТРК "Полтава", телестудії "Місто", центральному інформаційному каналі транслюється промо-ролик.  

 

версія для друку