українська російська англійська
Новий законопроект удосконалює правові та організаційні засади національної стандартизації
18.03.2013 | 18:26
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Для удосконалення правових та організаційних засад національної стандартизації та на виконання Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" Мінекономрозвитку розроблено проект Закону України "Про стандартизацію" (нова редакція). Цим документом передбачено утворити національний орган стандартизації, який не є органом державної влади; скасувати обов'язковість застосування стандартів та інших нормативних документів у сфері стандартизації; припинити реєстрації технічних умов; зняти необхідність відомчих погоджень проектів національних стандартів та усунути нормативно-правове регулювання відносин, пов'язаних із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій (у тому числі технічних умов).

Пропозиції щодо утворення національного органу стандартизації ґрунтуються на аналізі функціонування європейської та української систем стандартизації, і враховують висновки щодо реформування національної системи стандартизації, надані європейськими експертами в рамках проекту Twinning "Зміцнення стандартизації, ринкового нагляду, вимірювань та законодавчої метрології, оцінки відповідності та споживчої політики в Україні".

Реалізація цього документу дозволить державі привести національну систему стандартизації у відповідність до європейської моделі для подальшої економічної інтеграції, дасть можливість підвищити якість та конкурентоспроможність вітчизняної продукції, зробить ще більш прозорими процедури і правила у сфері стандартизації, що, без сумніву, допоможе суб’єктам господарювання у їх діяльності, а також посилить захист життя та здоров'я громадян, активізує охорону навколишнього природного середовища, підвищить довіру до безпеки продукції та її якості.

Для реалізації державної політики у сфері стандартизації в межах бюджетної програми Мінекономрозвитку, на 2013 рік передбачено фінансування у розмірі 416 тис. грн.

Остаточна редакція доопрацьована за зауваженнями заінтересованих сторін та розміщена на веб-сайті Мінекономрозвитку (www.me.gov.ua) у підрозділі "Проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу до них та інші супровідні документи" розділу "Регуляторна діяльність".

Прийняття законопроекту забезпечить створення нової національної системи стандартизації, яка відповідає сучасними вимогам та тенденціям й забезпечить єдину державну політику у цій сфері, спрямовану на нормативне забезпечення найважливіших державних завдань. Крім того, законопроект, у разі його прийняття, приведе національну систему стандартизації у відповідність до європейської моделі. Відтак, реалізація зазначеного документу стане міцною основою для подальшої економічної інтеграції, зокрема створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

версія для друку