українська російська англійська
Едуард Ставицький розповів про перспективи розвитку енергетики та вугільної промисловості
18.03.2013 | 19:47
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

З метою вирішення проблем та енергозабезпечення країни, визначено амбітні цілі, що мають на меті масштабну розбудову інфраструктури, нарощування експортного потенціалу енергетики України, збільшення генеруючих потужностей. Про це 18 березня у прес-центрі Кабінету Міністрів України заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький під час прес-конференції на тему: «Розвиток енергетики та вугільної промисловості України».

Під час зустрічі було обговорено актуальні теми паливно-енергетичного комплексу, перспективи розвитку галузі та питання, що потребують вирішення.

«На сьогодні переглянута та оновлена  Енергетична стратегія України на період до 2030 року, що визначає основні завдання для розвитку галузі. З метою вирішення проблем та енергозабезпечення країни визначено амбітні цілі, що мають на меті масштабну розбудову інфраструктури, нарощування експортного потенціалу енергетики України, збільшення генеруючих потужностей», - зазначив Едуард Ставицький. Міністр також заявив, що у період з 2010 по 2012 роки в енергетичну галузь залучено позик МФО на суму 1928 млн. дол. США. «Йдеться, зокрема, про такі проекти: Збереження цілісності Об’єднаної енергетичної системи України та її синхронізація з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E; Модернізація та реконструкція наявних генеруючих потужностей ТЕС і ТЕЦ із метою подовження терміну служби устаткування на 15-20 років; Зниження питомих витрат палива; Будівництво нових генеруючих потужностей з використанням новітніх технологій. Для збільшення маневрових і регулюючих потужностей та створення сприятливих умов для інтеграції Об’єднаної енергетичної системи України з Європейською енергосистемою необхідним є завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів і Ташлицької ГАЕС та інше», - наголосив очільник Міненерговугілля.

Міністр звернув увагу на реалізацію проектів реабілітації гідроелектростанцій на 30-40 років та підвищення сумарної встановленої потужності каскадів на 245 МВт до 2020 року, модернізацію та розвиток магістральних мереж, а також будівництво енергоблоків атомних електростанцій. Окрему увагу було приділено питанню створення власного виробництва ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 українських АЕС шляхом будівництва підприємства «Завод з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000».

Нагадаємо, з метою дотримання встановлених строків планового введення в експлуатацію заводу (2015 рік), на виконання робіт з будівництва у 2013 році та початок виконання обсягів робіт, які будуть завершені у 2014 році, сторонам потрібно забезпечити фінансування в обсязі 672 000 тис. гривень., тобто по 336 млн. грн. кожній. Відповідний законопроект «Про внесення  змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» розроблено Міненерговугілля і наразі опрацьовується зацікавленими міністерствами і відомствами. У 2013 році буде завершено розроблення проектної документації (вересень) та започатковані будівельні роботи (4 квартал). Соціальні аспекти – при будівництві заводу передбачено, що понад 225 млн.грн. буде спрямовано на розвиток інфраструктури міста, де буде збудовано завод.

Під час прес-конференції Міністр Едуард Ставицький  зазначив, що станом на 16.03.2013 на теплових електростанціях енергогенеруючих компаній у ремонті перебувають 9 (2489 МВт) енергоблоків, на теплових електроцентралях в ремонті знаходиться 3 (495 т/год) парових котли, 1 (180 Гкал/год) водогрійний котел, 2 (100 МВт) турбоагрегати. «Відремонтовано 1 (12 МВт) турбоагрегат. На гідроелектростанціях в реконструкції і капітальному ремонті знаходиться 22 (928,96 МВт) гідроагрегати. Виконано капітальний ремонт і реконструкцію 3 (126,16 МВт) гідроагрегатів», - наголосив очільник Міненерговугілля.

Також Міністр Едуард Ставицький проаналізував ситуацію у вугільній галузі України.

Як зазначив Міністр, в цілому по Україні у 2012 році було видобуто 86 млн. тонн вугілля, що на 4 млн. тонн більше, ніж у 2011 році (+5%). За лютий 2013 року видобуто 6678,2  тис. тонн вугілля, що на 908,8 тис. тонн (на 15,8%) перевищує плановий показник.  За січень-лютий 2013 року видобуто 13634,6 тис. тонн вугілля, що на 1739,4 тис. тонн (на 14,6%) перевищує плановий показник. За державним підприємствам обсяг видобутку в 2012 році склав 24,9 млн. тонн, що на 331,6 тис. тонн більше, ніж у 2011 році (+1,4%), вироблено 17,5 млн. тонн (+12,2% до 2011р.) готової товарної вугільної продукції на суму 9,6 млрд. грн.

«Держава активно підтримує підприємства галузі зростанням обсягів фінансування з державного бюджету. Тільки в 2012 році Верховна Рада тричі переглядала фінансування бюджетних програм для галузі, збільшивши їх на 5,8 млрд. гривень. Загальний обсяг держпідтримки за 2012 склав 14,6 млрд. грн., а  на 2013 рікскладає  9,7 мрд. гривень», - зауважив Міністр.

Він також звернув увагу на реалізацію механізмів державно-приватного партнерства та фінансового лізингу,  Закони: «Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливо-енергетичного комплексу, які перебувають у державній власності» та «Про особливості приватизації вугледобувних підприємств».

«На їх виконання Кабінетом Міністрів України затверджено перелік з 88 вуглевидобувних підприємств, які можуть передаватися в концесію.  Визначено порядок прийняття рішення про передачу в оренду чи концесію, а також вимоги до техніко-економічного обґрунтування передачі. Урядом затверджено перелік 67 об'єктів галузі, які підлягають приватизації в 2012-2014 роках, а також критерії визначення способу приватизації. Сьогодні вже розпочався активний процес подачі заявок від інвесторів на передачу підприємств в оренду та концесію. А також дано старт передприватизаційним процесам», - додав Едуард Ставицький.

 

 

версія для друку