українська російська англійська
Надходження екологічних платежів зросли на третину
19.03.2013 | 10:07
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

За два місяці 2013 року до бюджету сплачено 395,3 млн. грн. екологічного податку. Це на третину перевищує минулорічний показник надходжень цього податку.

Зростання сплати екоподатку аналітики Міндоходів фіксували також протягом минулого року. Так, у 2012 році до бюджету надійшло на 20% більше екологічних платежів, ніж у 2011 році. За викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів платники перерахували у минулому році понад 2,6 млрд. грн.

Екологічний податок, роз’яснюють фахівці Міністерства, є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Розподіл цих коштів здійснює Держказначейство відповідно до законодавства.

У поточному році екоподаток зараховується у таких пропорціях: до спеціального фонду державного бюджету – 53% та до спеціального фонду місцевих бюджетів – 47%. При цьому 33 відсотки з надходжень спецфонду держбюджету спрямовуються на фінансування виключно цільових проектів екологічної модернізації підприємств.

версія для друку