українська російська англійська
У громадських місцях столиці працюватимуть пересувні флюорографи та лікарі-фтизіатри
19.03.2013 | 12:10
КИЇВСЬКА МДА

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, у рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» у столиці розпочнеться соціальна акція під гаслом «Зупиніть туберкульоз, доки я живий».

Так, з 19 до 28 березня мешканці столиці зможуть у здійснити обстеження на туберкульоз за допомогою сучасного цифрового рентгенфлюорографічного апарату та отримати консультацію лікаря-фтизіатра. Організатори зазначають, що обстеження анонімне, безпечне та безкоштовне, проводитиметься командою професійних рентгенологів. Крім того, цифровий апарат значно менше опромінює людину, ніж звичайний, має більші діагностичні можливості, що сприяє якомога ранньому виявленню хвороби.

Флюорограф буде працювати з 9:00 до 18:00 з перервою на обід за наступними адресами:

19, 20 березня – вул. Георгія Кирпи, Південний залізничний вокзал;

21, 23, 24 березня – вул. Хрещатик, 22, (біля Головпоштамту);

22 березня – проспект Повітрофлотський, 4, (біля РДА Солом’янського району);

25, 26 березня – проспект Перемоги, 142, автостанція «Дачна»;

27, 28 березня – проспект Науки, 1/2, Центральний Автовокзал.

Організатором заходу виступив Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», за підтримки Київської міської державної адміністрації.

У департаменті охорони здоров’я інформують – наразі у Києві на диспансерному обліку перебуває 15991 особа, серед яких 1675 хворих на активні форми туберкульозу. За останні 5 років поліпшилось виявлення хворих, первинна захворюваність на туберкульоз серед киян зменшилась з 46,6 до 40,5 випадків на 100 тис. населення, тобто на 13,1%. Показник поширеності всіх форм туберкульозу серед мешканців столиці становив 59,3 випадки на 100 тисяч населення  (в 2011 – 74,4; в 2008 – 96,9).

Медики зауважують, туберкульоз – це інфекційна хвороба, яку викликає надзвичайно стійкий у зовнішньому середовищі збудник – мікобактерія туберкульозу.

У разі виникнення клінічних симптомів, які вказують на туберкульоз (кашель більш ніж 2 тижні, підвищена температура тіла понад 7 днів, задишка, біль в грудній клітині, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинне зниження ваги, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання), необхідно звертатись до лікарів загальної поліклінічної мережі. Лабораторії медзакладів столиці оснащені усім необхідним для діагностики хвороби. Крім того, кожна людина може безкоштовно зробити аналіз харкотиння на мікобактерію туберкульозу та, за необхідності, отримати безкоштовну медичну допомогу.

Лікарі наголошують – при ранньому виявленні захворювання і правильному лікуванні хворі припиняють поширювати бактерії і можуть бути вилікувані. Діагностика та лікування туберкульозу – безкоштовні.

версія для друку