українська російська англійська
К.Грищенко: Влада дбає про конструктивний діалог з усіма українськими конфесіями
19.03.2013 | 12:30
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

18 березня ц.р., перебуваючи з візитом у Ватикані у якості глави делегації України на церемонії інтронізації Папи Римського Франциска, Віце-прем’єр-міністр України К.Грищенко зустрівся з Главою Української греко-католицької церкви Святославом (Шевчуком).

Зустріч відбулася в українському духовно-культурному осередку на території собору Святої Софії у Римі.

У ході зустрічі обговорювалися питання, пов’язані з підготовкою до відзначення 200-ліття від дня народження Т.Шевченка. Зокрема, йшлося про міжнародний аспект святкувань. «Творчість Т.Шевченка виходить далеко за національні межі, вона є надбанням світової культурної спадщини. Саме тому ювілейна річниця творчості Кобзаря повинна відзначатися не лише в Україні, а й за її межами», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Віце-прем’єр-міністр та Глава УГКЦ також обмінялися думками щодо підготовки до відзначення 1025-ліття хрещення Київської Русі. Наголошувалося на об’єднавчому характері святкувань та їх важливості для плідного державно-конфесійного діалогу.

К.Грищенко та блаженніший Святослав (Шевчук) поклали квіти до пам’ятника Т.Шевченку, що був споруджений стараннями кардинала Йосипа Сліпого наприкінці 60-х років ХХ ст. Вони також оглянули собор Святої Софії, який було збудовано у 70-х роках ХХ ст. на основі планів первісної будівлі Софії Київської.

 

версія для друку