українська російська англійська
У Києві змагалися юні селекціонери та генетики
19.03.2013 | 12:13
Прес-служба Міністерства освіти і науки

У Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик», участь у якому взяли переможці заочного етапу заходу.

Під час фінального етапу кращі юні селекціонери та генетики з позашкільних навчальних закладів різних регіонів України виконували низку конкурсних завдань та захищали власні наукові проекти.

У 2013 році конкурс проводився вдесяте. За десять років юннатами  підготовлено майже тисячу наукових проектів, 51 з яких були відзначені дипломами різних ступенів.

За результатами конкурсу І місце виборола Оксана Борозна (Донецька область, проект «Випробування гібридів кукурудзи звичайної (ZEA MAYS L.) в умовах екстремального землеробства Артемівського району Донецької області»).

ІІ місце посіли Микола Судима (Волинська область, проект «Оцінка продуктивності, якості зерна та фітосанітарного стану вітчизняних сортів сої  в умовах лісостепу Волині») та Андрій Кисельов (м. Миколаїв, «Аналіз генетичних ресурсів виду I. PUMILA L. для використання в селекції садових борідкових ірисів»).

ІІІ місце здобули Роман Конік (АР Крим, проект «Продуктивність рослин душиці в залежності від способу отримання вихідного посадкового матеріалу»), Поліна Кушнірьок (м. Сімферополь, проект «Спадкування змін в рості і розвитку експериментальних томатів сорту RutgersCaliforniaSupreme») та Олексій Вєдяєв (м. Харків,  проект «Вплив добору шовковичного шовкопряда за параметрами екологічної структури на біологічні ознаки культури»).

Для керівників учнівських делегацій були проведені науково-педагогічні читання імені Зеленського.

 

версія для друку