українська російська англійська
Микола Азаров: Україна веде переговори про статус спостерігача при Митному союзі
19.03.2013 | 12:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна веде переговори про те, щоб мати статус спостерігача при Митному союзі. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції в Києві.

«Ми зараз ведемо переговори про такий формат співробітництва, при якому Україна стане спостерігачем при Митному союзі», - заявив Микола Азаров.

Він наголосив, що для цього буде створене представництво при Митному союзі. «Це означає, що наш представник братиме участь в прийнятті рішень з правом дорадчого голосу. Тобто він не братиме участь у прийнятті самого рішення, але у нього буде право висловити нашу позицію. В будь-якому разі, ми не будемо поставлені перед фактом, а про прийняття будь-якого рішення Україна знатиме завчасу з моменту ініціативи такого рішення», - зазначив Глава Уряду.

За його словами, таким чином Україна матиме можливість на будь-якому етапі, якщо це питання зачіпає наші інтереси, коригувати рішення. А це означає, підкреслив Микола Азаров, що наша держава буде постійно працювати з урядами країн-учасниць Митного союзу.

На його думку, така форма співробітництва з Митним союзом є вигідною для України, оскільки зможе зберегти суверенітет у прийнятті всіх рішень. «Я на переговорах своїм колегам говорив, що ми ніколи не підемо на прийняття рішення, яке для нас невигідне. Який би механізм прийняття рішень не був, ми не підемо на ті рішення, які нам не вигідні. Тому нам завжди треба домовлятися про консенсус», - сказав Микола Азаров та додав, що Україна є прихильником саме такого підходу.

Крім того, підкреслив Глава Уряду, що під час переговорів була досягнута домовленість про ще один важливий принцип: Україна не претендує на які-небудь преференції, але при цьому до неї не застосовуються дискримінаційні заходи. «Оскільки ми не є членами Митного союзу, то на жодні пов’язані з цим пільги і преференції не орієнтовані, але ми домовляємося й про те, що жодні дискримінаційні заходи між нашими країнами не реалізовуються», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр наголосив, що для України співпраця з країнами Митного союзу є надзвичайно важливою, адже тільки з Росією взаємний товарооборот складає 65 млрд. доларів, у той час, коли товарообіг із ЄС значно менший - близько 50 млрд. доларів. «Тобто для нашої економіки значення товарообороту в торгово-економічних відносинах між країнами Митного союзу це, якщо хочете, умови виживання. І ті заходи, які члени Митного союзу застосовують, захищаючи свій ринок, дуже болюче відображаються на нашій економіки. Тому за ці роки ми дуже великі зусилля застосовуємо для того, щоб таких заходів приймалося якомога менше», - підсумував Микола Азаров.

версія для друку