українська російська англійська
О. Вілкул представив пріоритети інвестиційної політики України на міжнародній конференції у Відні
19.03.2013 | 12:54
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул представив пріоритети державної інвестиційної політики України та підвищення конкурентоспроможності національної економіки на міжнародній конференції видання «The Economist» у Відні. У конференції взяли участь директор по Європі «Economist Corporate Network» Ейден Манктелоу, Посол ЄС в Україні Ян Томбінскі, керівник Генерального директорату з питань енергетики Єврокомісії Філіп Льове, директор з питань нафти і газу консалтингової компанії «Mott Macdonald», Генеральний директор Cedogan Petroleum Бертран Пальєр, глава Shell в Україні Грехем Тайлі, Президент Американської торгово-промислової палати в Україні Хорхе Зукоскі та інші.

«Україна має максимально використовувати свій потенціал для залучення інвестицій. Це стосується транзитних можливостей, сільського господарства, високих технологій тощо. Підтримка імпортозаміщення, враховуючи потужний внутрішній ринок є також одним із напрямків розвитку. Зокрема, це стосується створення умов для локалізації виробництва тих товарів, що наразі імпортуються», - сказав Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул, виступаючи на відкритті конференції.

«У рейтингу глобального індексу конкурентоспроможності 2012-2013 років наша країна піднялася відразу на 9 пунктів (з 82 на 73 місце). А за показником «Реєстрація підприємств» Україна вдвічі покращила свої позиції і піднялася зі 116-го на 50-е місце», – сказав Олександр Вілкул.

Уряд продовжує роботу в цьому напрямку. Президент України Віктор Янукович поставив завдання, щоб вже за підсумками 2013 року Україна увійшла до першої сотні країн за легкістю ведення бізнесу.

Урядом розроблена Програма активізації економіки на 2013-2014 роки. Її ключовими напрямками в частині підвищення конкурентоспроможності є: подальше спрощення регуляторних процедур; впровадження е-врядування; розвиток внутрішнього споживчого ринку та підтримка проектів імпортозаміщення; сприяння закордонним інвесторам у локалізації виробництва в Україні.

Одним із ключових державних проектів із залучення інвестицій Олександр Вілкул назвав підготовку до проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з баскетболу «Євробаскет-2015». Це один з прикладів реалізації в Україні принципів державно-приватного партнерства. Інвестори будують 2 аеропортиОдесі та Дніпропетровську) та цілий новий кластер – 6 мультифункціональних арен. Ці арени дозволяють проводити спортивні заходи до більше ніж 100 видам спорту та проводити концерти та виставки. За досвідом країн Західної Європи та Америки завантаженість цих арен можливе до 250-280 днів на рік. Держава будує в нових аеропортах злітно-посадочні смуги та компенсує відсотки банкам за взятими інвесторами кредитами. Тіло кредиту інвестори повертають банкам за 5 років. Також держава створить нові тренувальні бази та комплекси. На їх базі після проведення Чемпіонату будуть відкриті сучасні дитячо-юнацькі спортивні школи.

Під час підготовки до Євробаскету-2015 створюється 100 тисяч нових робочих місць. Ще 10 тисяч робочих місць буде створено для обслуговування нових об’єктів інфраструктури.

«Україна зацікавлена в реалізації за таким принципом і проектів розвитку дорожньої мережі. У Європі більше 30% інвестицій у будівництво дорожнього покриття робить бізнес на умовах концесії. І ми готові сідати за стіл переговорів», – зазначив Олександр Вілкул.

версія для друку